Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik gyümölcsfából lehet a...

Melyik gyümölcsfából lehet a leggyorsabban bonsait nevelni?

Figyelt kérdés
Amik nálunk könnyen elérhetők.

2013. jan. 5. 19:19
1 2
 1/17 anonim válasza:

[link]

Nem gyümölcs, de hamar termő bonsai lesz belőle :)

2013. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem müanyag kell
2013. jan. 5. 19:59
 3/17 anonim válasza:
ezen mi műanyag?
2013. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a paprika féleség.A fa igazinak tűnik, de a gyümölcse?Egy fán több különböző színű termés?És még csak nem is ugyanolyan színárnyalat!Ez gyanús, de lehet, hogy igazi.
2013. jan. 5. 22:23
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem te erre gondoltál: [link]
2013. jan. 5. 22:32
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan csilim, aminek a termése először fehér/sárga, és ahogy érik be úgy lesz lila színű, majd cseresznyepirosra érik be.
2013. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a csilim:

[link]


Idén csak úgy lehet bonsai-od, ha veszel.

Lehetőleg könnyen tartható fajból.


Mellette, magad is vetsz vagy szaporítasz valamilyen növényt, amiből kialakíthatod a saját bonsai-od.

De a gyümölcsfák nem lesznek hálásak, mert még, ha jól tartod sem fognak neked 20-30 évnél hamarabb teremni.



Ajánlom a törpe gránátalmát, az "gyárilag" kicsi, és terem is.

2013. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi célból szeretnél? Hogy csak úgy legyen, vagy a termése miatt is? Ha termést is szeretnél, akkor a gyümölcsfák közül csak az ún. "big bonsai" jöhet szóba, azaz 2-3 méteres alakfa, amit a kedvedre alakítasz metszéssel, kötözéssel, drótozással. Több évtizedbe telik, mire elkészül egy ilyen, nem is lesz rajta akkora mennyiségű termés, mintha optimális koronaformára nevelnéd. Nem véletlenül nem szoktak gyümölcsfából bonsai-t csinálni.


Ha nem a termés az elsődleges, akkor lényegében bármiből lehet. Hogy melyikből a leggyorsabban? A gyorsan növőkből, viszont ezek is lesznek a legrövidebb életűek, legkevésbé tartósak, és nem lesznek olyan szépek, mint amilyennek egy bonsai-nak lennie kell. Ezért a lassan növő fajokból szoktak inkább bonsai-t nevelni, azok sokkal szebbek, robusztusabbak.

2013. jan. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez beszarás!Ez nagyon szép!Amúgy nekem nem a termése miatt kell.Csak úgy szépségre.De ha terem az mégjobb.Köszi mindenkinek!
2013. jan. 6. 08:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a gyümölcsökhöz, akkor ajánlom a mirtuszloncot és a japánjuhart.

Ezek tapasztalatom szerint könnyebben kezelhetők.

2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!