Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok írni nekem olyan...

Tudnátok írni nekem olyan növényeket, amiket bent a lakásban lehet tartani?

Figyelt kérdés

asztalra szeretném rakni (ajándék lenne anyukámnak), tehát legyen viszonylag kicsi, és ami a lényeg, hogy bírja a meleget, mert nálunk ált. 25°C van (kaktuszt kivéve), és félárnyék


ha tudnátok a növény pontos nevét, azt nagyon megköszönném


2013. jan. 11. 14:39
 1/8 anonim válasza:
44%
cannabis sativa
2013. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

erről azt írja a wiki, h akár 5m-re is megnőhet...nekem max fél méterre növő kell, de inkább kisebb :)

2013. jan. 11. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
fikusz, magnólia, meg mindenféle susnya gazok, amiket a panelházi virágboltokban lehet kapni
2013. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A magnólia pont nem, az kinti növény.


Ami kezelhető méretű lesz, bírja a meleget és a sötétebb helyeket is, az a zámia, a vitorlavirág, anyósnyelv, szobapáfrányok (több faja is van, páraigényes), esetleg a kukoricalevél (Aspidistra elatior), de azt szinte sehol nem lehet már kapni, pedig az egyik legigénytelenebb szobanövény.

2013. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kedves 3. nem panelben lakom, sőt még csak nem is városban...:)


kedves 4. válaszoló, köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél :)

2013. jan. 11. 22:13
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és anyukámnak nem épp susnya gazt szeretnék venni:)
2013. jan. 11. 22:13
 7/8 zakos ***** válasza:
Az elterjedt szobanövények a Dél-amerikai esőerdőkből származnak, hiszen ott állandó meleg van, kevés fény, és magas páratartalom, ami valamelyest hasonlít a szobai klímához. Például a gyompálma jó választás, az szinte utálja a napfényt, de kell neki a magas páratartalom, tehát fűtőtest közelébe ne tegyed. De szerintem szobai körülmények között semmilyen növényt sem lehet igazán jól tartani, talán 1-2-t kivéve. Így májustól szeptemberig érdemes kitenni a szabadba őket, hogy megerősödjenek.
2013. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

az eddig felsoroltak közül szinte mindegyikből van itthon 1-2 egyed :)

de köszönöm a válaszokat, nem tudtam, h így hívják őket, így már tudok vásárolni vmi szépet :)

2013. jan. 12. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!