Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudok gyepesíteni és...

Hogyan tudok gyepesíteni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ledózeroltuk a gazos kertunket, szamunkra ertektelen dolgok voltak benne. Epitkeztunk is egy kicsit, es kiderult, hogy nagyon agyagos a fold. Mi eredetileg gyepet szerettunk volna, de a makacs gazon kivul attol tartok semmi nem marad meg.


Van otletetek, hogyan lehetne megoldani? Sajnos, az anyagi korulmenyeink nem a legjobbak most, de a kerttel kellene valamit kezdeni, mert ronda es csak a puszta fold latszik. Kb. 350 m2-rol kellene most gondoskodni.


koszonettel!



2013. jan. 13. 14:59
 1/6 Zsolt75 ***** válasza:

Az agyagos föld nem rossz a gyepnek, persze nem árt ha van jó termőréteg felette. A gyep szereti a vizet, az agyag meg nem engedi át , így nem szárad ki könnyen. Én a helyedbe tennék rá jó minőségű földet egy 5cm ert és TAVASSZAL szakszerűen elvetném a füvet bele.


Talajlazítás után mehet bele a fűmag, azután lehengerezni és mindig esőztetve , párásítva öntözni. Vigyázni kell, hogy lehetőleg mindig nedves legyen a föld és ha egy kis jó idő is van 2 hét alatt kikel a fű. Amikor elég sűrű el kell kezdeni nyírni és pár hét múlva újra hengerezni. Utána meg a nyírás és szükség szerint egy kis NPT műtrágya. Szereti a fű a foszfort és nitrogént. Persze emelett öntözni is kell.

2013. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ez igy eleg koltsegesnek tunik!

Szoval azt mondod, hogy szorjuk be az agyagosat jominosegu folddel. Kb. mennyi kell belole szted (az 5cm-hez)? Mikor raknad le? Akar most is?

Mit nevezel szakszeru elvetesnek :)

Kemeny lesz az esoztetes..csak csapvizunk van. Viz nem tudom milyen melyen lenne.


A fumagbol mennyi kell? Melyik minoseget javaslod?


koszi megint.

2013. jan. 14. 13:37
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:

A saját tapasztalatom az, hogy tavasszal érdemes elvetni a füvet, mert amikor jönnek a kellemesebb idők egyből ki is jön.


Nálam is agyagos volt a föld, felszántattam 2x, aztán megrotáltam és utána jött rá töltésnek fekete föld (bár sokan azt mondják a barna jobb). Utána meg elvetettem, hengereztem és esőztetve öntöztem. Akkor még én is csapvízből. Azóta van kút meg esőztető rendszer, de nem ezen múlik. Ha nem öntözöd állandóan akkor sincs azért tragédia csak tovább tart míg kikel és lehet , hogy foltosabban jön.


350m2 -re ha 5 cm földet akarunk akkor kellene 35m3, mert felére összemegy. Ezt már teherautóval érdemes vitetni.(kb 6 fuvar) Nem tudom mennyibe kerül, nyilván attól is függ merre éltek, milyen messziről szállítják.


Fűmag meg úgy emlékszem 10m2/kg. A típusa? Ez jó kérdés, mert a szomszédom a legolcsóbbat vetette, igaz jó sűrűn és olyan a fű nála mint a szőnyeg.


Egyébként a legolcsóbb megoldás, ha hagyod úgy ahogy van és nyírod a gazt. A vadfű megmarad, a gaz meg elfogy belőle mert az nem bírja a nyírogatást. Igaz ez nem olyan igazi gyep, de strapabíró és ha a talaj szépen elő van készítve elegyengetve akkor még azt se lehet rá mondani, hogy csúnya.

2013. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Kimerito valaszt adtal!
2013. jan. 15. 08:01
 5/6 Zsolt75 ***** válasza:

Füvesítésbe jó vagyok, mert rengeteget csináltuk :-)


Sajna nálunk is jó agyagos kötött talaj van , emiatt az egyik éven mikor nagy esőzések voltak megállt a víz és akkor határoztam el ,hogy töltök a telken. 10-15cm volt a terv és persze az akkor már kész kertet újra kellett füvesíteni. Szóval... voltak kalandok itt is. :-)

2013. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, nalunk is all aviz..vagyis mar jeg!
2013. jan. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!