Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy lepkeorchideát az...

Vettem egy lepkeorchideát az egyik nagyáruházban. Itthon vettem csak észre, hogy a gyökerei el vannak rohadva. Újra tudom éleszteni?

Figyelt kérdés

Elvirágzott lepkeorchideát vettem olcsón, de nem figyeltem és szomorúan láttam, hogy elrohadt gyökerek voltak a cserépben. Gyorsan kiborítottam és hát nem voltam boldog, mert szinte kivétel nélkül az összes gyökeret le kellett vágnom. Most van egy gyökér nélküli 3 gyönyörű, zöld levelű tövem.

Megmenthetem valahogyan?

Még egy kérdés. Ha nincs itthon gombaölő szerem, tényleg a fahéjjal való beszórással helyettesíthetem? Ezt olvastam valahol.



2013. jan. 19. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Fahéjjal a vágást kell lezárnod. Meg lehet menteni, csak mini üvegházat kell építeni, az alját ki kell bélelni Sphagnum mohával (nem Sphagnum tőzeggel). 1 év alatt megmenekül.
2013. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam az egyik orchideámmal, de én nem így vettem, hanem itthon lett ilyen.

Én nem hallottam erről a fahéjas módszerről, egyszerűen csak levágtam az elrohadt gyökereket, maradt vagy 2 kb. és szépen beleültettem friss orchideaföldbe. Tényleg egy év kellett mire helyrejött, hozott új leveleket, gyökereket és ma már virágzik.

De lehet, hogy így csak nekem sikerült, nem akarlak ezáltal befolyásolni, csak gondoltam megírom, hogy én így jártam el.

2013. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!