Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a különbség vetőmag és...

Mi a különbség vetőmag és vetőmag között? Hogy az egyik fajtából 5-ször annyiba kerül egy csomag, mint a másikból.

Figyelt kérdés
Úgy értem persze, hogy azonos zöldség/növény esetén. Multik kínálatában gyakran látni 35-40 forintos vetőmagokat, valahol meg több száz forintot kérnek egy csomagért, ahol látszólag a márkán kívül nincs különbség. Megéri drágábbat venni vagy felesleges?

2013. jan. 26. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
főként a termésmennyiségétől, és az ellánálló képességtől függ.
2013. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

minöségben.


pl pár éve aldiban vettem egy paradicsom palántát és hihetetlen rossz paradicsom nött rajta. nem is ettük meg és lehullott a földre majd köv ében megint hozott egy palántát. anyukám ragaszkodott hogy próbáljam meg megint, de közben vettem minöségi palántákat is. az aldis ebben az évben is savanyú szinte keserü paradicsomokat hozott, de igen nagy mennyiségben, de hetetlen volt szó szerint.


azóta csak is minöségit veszek mind palántában mint vetömagban.

2013. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm második, meggyőztél, hogy jobb a minőségi! Esetleg márkát is tudsz írni, hogy mi ami tényleg jó? Egyébként mindkét válaszolónak ment zöld kéz! :)
2013. jan. 26. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a drágábbat veszed, akkor ne sajnáld megvenni, akár csak próbának az olcsóbbat.

Gyakran ugyanaz van a zacsiban, csak a haszonkulcsban van különbség, és hogy hány kereskedőn ment át.


Ha noname palántát veszel, az bármi lehet, ha minősített vetőmagot (kereskedelemben csak ilyen van), amire rá van írva a fajta, akkor abból annak kel lennie.

2013. jan. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Valóban sok függ a márkától, de érdemes megnézni a kiszerelést is. Lehet, hogy ugyanakkora zacskóban grammra kevesebb van, és ezért olcsóbb. Attól is függ, hol készül. Például egy paradicsom számára kedvező adottságú területen olcsóbban termelik meg a paradicsommagot, mint ott, ahol drágábbak a költségei a kevésbé jó adottságok miatt. A márkán belül függhet a mag kezelésének minőségétől is, például egyes magokat (és a dughagymát) hőkezelni kell, és minden vetőmagot csak csávázva lehet forgalomba hozni. Kérdés, hogy ezt mivel, milyen körültekintéssel tették.
2013. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én mindig a Tescoban veszem a vetőmagot, 40-50 ft-ért, csak magyart, eddig nem volt vele bajom. Drágábbat csak akkor veszek, ha valami különleges, ami a megszokott magyarba nincs.Vetek sárga és fehérrépát, uborkát, salátát, karalábét, tököt, palántázok paprikát, paradicsomot, padlizsánt, káposztát, mind az olcsó, de magyar magból.Ha kedvező az időjárás, nincs semmi gond.Szerintem nem érdemes többszáz ft-t kiadni a drágábbra. A palántát, ha még kell, csak piacon, a termelőtől veszek, multi kitárva. Jó kertészkedést!
2013. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem vegyesek a tapasztalataim evvel kapcsolatban. Volt már drága magom ki sem nőtt egy sem, de volt olcsó ami nagyon jó volt, van igen olyan márka ami jó, és nem midig a legdrágább a legjobb...inkább érdemes ilyen kereskedésben venni ahol evvel foglalkoznak vetőmag és egyéb kereskedés. De az idős nénikék sokszor tudják melyik a legolcsobb és a legjobb és hol lehet kapni...
2014. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!