Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szokott lenni a Lid. -ben...

Szokott lenni a Lid. -ben cserepes bazsalikom, amit már többször is vettem. De itthon nem tudom elérni, hogy ne pusztuljon el?

Figyelt kérdés
Mit csinálok rosszul? Lakásban, világos helyen van, kb 18 fokon, nyáron meg kb 26 fokon, de sehogy sem akar megmaradni. Öntözni próbáltam már mindennap, a másikat egy-két naponta, de semmi.

2013. jan. 29. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy tőzegbe van ültetve. Tavasszal vegyél és ültesd át rendes földbe.
2013. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most kiáztattam belőle a bolti földet, és átültettem, csak már lehet, hogy ennek is késő.
2013. jan. 29. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem maradt meg soha. Ezért vettem 40ft-ért magot és elszórtam. Mondanom sem kell, hogy sokkal több lett és nem pusztult ki. Tavasztól őszig lehet így friss bazsalikomod otthon.
2013. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az OBI-ban vettünk ha jól emlékszem 200 Ft-ért cserepes bazsalikomot tavasszal, rögtön kiültettük, egész nyáron termett.
2013. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van kerted ültesd ki. Nekünk egyik ismerősünk mondta,hogy ő is így járt(én is) egyszer kiültette,amint megvette és szépen megmaradt és nem csak neki hanem nekem is...

Csak ugye ha most veszel akkor kiültetni nem tudod,úgyhogy ajánlatos tavasszal megvenni és kiültetni.

2013. jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Majd tavasszal próbálkozok vele.
2013. jan. 29. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az a baj, hogy a bazsalikom nem szobanövény, ilyenkor hűvös helyet szeret. Persze a szupermarketekben sincs hűvös, de ott van 2-3 napig, aztán elviszik, és persze, hogy a vásárlónál fog tönkremenni.
2013. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!