Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a korallvirágom baja?

Mi lehet a korallvirágom baja?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdtek lekonyulni a levele és nem tudom mi lehet a baj.Próbáltam vizet önteni rá de amúgy is nedves a földje.Lehet hogy túl öntöztem vagy kevés fényt kap?

szerintetek mi lehet a baj?

a válaszokat előre köszönöm:)



2013. jan. 29. 22:29
 1/4 A kérdező kommentje:
*elkezdett
2013. jan. 29. 22:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy kevés víz, vagy sok víz. Mivel szukkulens, így én az utóbbira tippelnék.
2013. jan. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a virágot nehéz elpusztítani...a kevés víztől még rendbe jön,de a sok víztől nem igazán,2 öntözés között kicsit száraznak kell lenni a földjének,a leveleibe raktároz és ezért bírja jobban a szárazságot mint a túl öntözést.A fényigényéről annyit,hogy rövid nappalos növény én ilyenkor télen olyan helyre rakom ahol nem igazán kap sok fényt és akkor kezd el virágozni (legalább fél nap állandó sötétség kell neki 6-8 hétig és akkor megindulnak a virágok,ezt meglehet úgy oldani,hogy egy dobozt teszel rá) 20 fok körül érzi jól magát. Szaporítani roppant egyszerű dugványozással...levágod az egyik szárát leveleket alulról leszeded majd földbe dugod. Miután azért roppant igénytelen növény és virágzáskor nagyon szép így szeretem :)
2013. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem akkor volt ilyen,amikor elkezdett fásodni(hála a jó égnek régebbről megmentettem belőle hajtásokat)

Semmi nem használt neki,úgyhogy amikor láttam,hogy baj van levágtam a még élő hajtásokat és meggyökereztettem. Majdnem(talán még kevesebb is),mint egy hét alatt meggyökeresedett.

2013. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!