Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék citrom/ narancsfát...

Szeretnék citrom/ narancsfát ültetni hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam hogy néhány magot berakok egy mondjuk rossz bögrébe, az nekem kihajt és kész is a fácska!

Azt hallottam hogy nem fog teremni beoltás nélkük, mennyire igaz ez és be tudom-e oltani vagy van-e valami más módszer (a szomszédban már van egy termő fa)

Ha pedig oltatni kell hol tudom ezt megcsináltatni szegeden?

Ja és még valami mennyi idő míg kis fácska lesz a magból???



2013. febr. 1. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell oltani, és hamarabb fog teremni. Anélkül 10-15 év.
2013. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Citromot nem kell oltani, ha termő fáról veszel ágat és kigyökerezteted, úgyhogy irány a szomszéd, ne hagyd otthon a kacort :)
2013. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Végy egy citromot/narancsot, vedd ki a magját, ültesd virágföldbe, várj... És már lesz is egy kis fád :)

Én így csináltam, és már van 5 citromfacsemetém :)

2013. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az elültetett magok pár hónap alatt kis csemetéket adtak. (májusba a kertbe is vetheted) Azóta van egy méteres sűrű lombú fánk, a téli bentlakásra kevésbé érzékeny mint az oltványok (nem hullajtja a levelét). Az, hogy a 10-15 év múlva termő citrom vagy narancs mennyire örökli a gyümölcs tulajdonságait azt nem tudom.
2013. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!