Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágokat, növényeket...

Milyen virágokat, növényeket érdemes ültetni tavasszal a virágoskertbe?

Figyelt kérdés
Idén szeretnék egy nagyon szép virágos előkertet, de sajnos nem tudom, hogy mik azok a növények, amiket tavasszal kell (érdemes) elültetni. Tudnátok ebben segíteni?
2013. febr. 4. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami mindenféle képen ültetni kell egy kertbe az az estike....isteni illata van este felé ahogy a virágai elkezdenek nyílni :)))) A többiek majd írnak virágokat...
2013. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Van valamilyen elképzelésed? Napos a kert, vagy árnyékos? Van lehetőség öntözésre, vagy szívósabb növényeket szeretnél? Milyen magasak legyenek? Szeretnél vágott virágot is? Van kedvenc virágod? Milyen színekben gondolkozol?
2013. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen első válaszadó! :) Most utána kerestem a virágnak és tudom milyen finom az illata, dédim kertje tele van vele. Csak nem tudtam, hogy ez a neve. Nem rég jött ez a vágyam, hogy legyen végre egy szép kertem, így a nevekben még nagyon kezdő vagyok. Ezt mindenképp be fogom szerezni! :)


Kedves #2!

Észak felé néz a ház és így előtte a kert is, ha nem is túl sok, de jut napfény oda is. Az öntözéssel nem lesz baj, így szívesen fogadnék vízigényesebb növényeket is, és vágott virágokat is.

Színben leginkább a sárga, narancssárga, piros tetszene, és akár a rózsaszín is. Tulajdonképp a lila kivételével bármilyen jöhet. :)

A kedvenc virágaim pedig az ibolya, az árvácska, a gyöngyvirág és a muskátli is nagyon tetszik pl. az alpesi faházakon. :)


Köszönöm szépen a segítséget!

2013. febr. 4. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ibolya, az árvácska és a gyöngyvirág is szereti az árnyékot. A gyöngyvirággal legyél óvatos, kell valamilyen szegély a talajba, ami körülhatárolja, különben elvadul. Tudom még ajánlani a csótárvirágot, a métenget, a cikláment, a hunyort, az árnyékliliomokat, a pünkösdi rózsát, a lecsepült veronikát, gyűszűvirágot és a nefelejcset is. A muskátlinak sok-sok napfényre van szüksége, így azt az északi oldalra nem javaslom. Tulajdonképpen a legtöbb növényt érdemes tavasszal ültetni, az árvácskát ősszel szokták, mert nem fagy el és nyárig virít. Arra figyelj, hogy kifejezetten fényigényes fajokat ne ültess, a félárnyékot kedvelőket részesítsd előnyben. Úgy válogasd össze a virágokat, hogy minden hónapban legyen olyan, amelyik virágzik, mert akkor lesz a legszebb az előkert.
2013. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!