Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vöröshagymát el lehet-e már...

Vöröshagymát el lehet-e már dugványozni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Korai lesz még, én a répával és a zöldséggel kezdem március elején.
2013. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem a naptárat kell nézni, hanem a hőmérőt meg az időjárás előrejelzést. Ha nincs meg a megfelelő hőmérséklet felesleges erőlködni.

Régebben és is "csakazértis" elvetettem, mert itt volt az ideje. Aztán a későbbi vetés simán utolérte a korábbit, ha tovább tartott a hűvös idő a tavasz kezdetén.

2013. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha jó a föld akkor lehet.Még zöld hagyma is lehet belőle .

Nagy csírzásnak indult fejeket,meg kell is.4-5 újhagyma lesz belőle ,csak fel kell húzni a földet mellé

A nagy szárazság miatt,nagyon kicsi hagymák lettel,ki sem szedtük.Nálunk még hó alatt van ,de hamarosan hajtani fog .

2013. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amelyik növény birja a hideget azt bizony ellehet ültetni vetni.Lehet hogy nem nagy előny lesz,de az már ott a helyén

Amig azt ültetném mást tudok tenni helyette.Csak azt nem szabad,amelyik kibújna a földből,és fagy elvinné.

A zöldségnek 6 hét csírázási ideje .

2013. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ültetés időszakában lehet olyan idő is,hogy esők miatt

pár hétig ültetni sem lehet.Amelyik mag meg a földben

az meg csírzik ,nő is .

előzők voltam

2013. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még esetleg csak fólia alá maximum.
2013. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a tavalyiak a földben vannak, ők majd elintézik maguknak. Most nem aktívak. Itt még hó van, különben is fagy heti többször, úgyhogy én nem dugványoznék, nem is vetnék. Nekem nem sürgős, ha nagyon akarnék újhagymát, akkor inkább cserépbe, de elvagyok csírákkal.

Tavasz előtti vetésűnek csak a petrezselymet ismerem, de azt nem kell vetnem, a tavalyiak megvannak, aranyosak, néha kicsit jégbe fagynak, utána kiolvadnak és zöldek, mint előtte :D Vagy valami ilyesmi volt legutóbb, de egy hónapja vastag hó alatt van a kertem.

2013. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

MI tegnap dugványoztunk egy sornyit, próbaképpen, meglátjuk.

ha nem lesznek erős fagyok, akkor ki fog kelni.

2013. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármennyire ágálnak is ellenem,kitartok a 4-5 válaszomban.

Már bújnak a hagymás évelők is .Ahol az országban,engedi

az időjárás és a talaj viszonyok,ott már lehet ültetni,a hagymás ,hosszan csírzó növényeket .A földbe lévő növényeket

fagykárosodás sem éri.Még a kint hagyott kerekrépák is hajtanak,pedig a telet földön felül töltötték .A tavaszi szél könnyen kiszárítja a föld felső pár cm es rétegét.Ha nem jön rá eső,lehet várni a csírzás megindulását .A mag

"bele tökösödik" a földbe .Amelyik mag növény gyökeret eresztett,az már jobban bírja az esetleges eső hiányt

Azt már öntözéssel is életben lehet tartani .Az ország olyan részén lakom, amelyik neves a kiskerti növénytermesztéséről.Sajnos az öregek már nagyon kihalóban vannak,a fiatalok meg nem szeretik túrni a földet .Közel 40 éve vagyok bent,gyümölcsös,szőlő,veteményes,virágok,egyéb termesztésében.De csak a család részére.Eladni már reális áron sem lehet .Alatta meg nem adom azért,hogy más munka nélkül is jól járjon .Fel etetem az állatokkal .

2013. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aminek már az ősszel földbe kell kerűlni,az a fokhagyma .

Az ősziek sokkal szebbek ,tartósabbak lesznek,mint a tavasszal ültetettek .Az ősszel ültetettek már kihajtott zöld levéllel indulnak most.Ezzel tényleg nem kell késlekedni . 9 es voltam

2013. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!