Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire befolyásolja a...

Wartburg353s kérdése:

Mennyire befolyásolja a növények ízét és vitamintartalmát, hogy fóliasátorban nőnek?

Figyelt kérdés
Idén lesz fóliánk, tudom, hogy pl paradicsom, paprika jóval hamarabb megérik benne, de nem lesz kevésbé ízletes, ha szabad föld helyett a fóliasátorba ültetem? Milyen növények "szeretnek" még ott? Hagyjak meg esetleg néhány palántát, hogy azokat később a fólián kívülre ültessem?
2013. febr. 18. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A bolti paradicsom nem azért lesz ízetlen szar, mert fóliasátorban terem, hanem azért, mert olyan fajta.

(jól tárolható, bőtermő)


Ültethetsz bele: paprika, paradicsom, uborka...


salátát, retket már most lehetne bele vetni

2013. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A fólia alatt termesztett zöldség -főleg a paprika, paradicsom soha nem lesz olyan jó ízű, mint a szabadon-napfényben termesztett.
2013. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2!


Termesztettél már fólia alatt paradicsomot?



1 voltam, egyébként agrármérnök végzettségű őstermelő

(paradicsomot csak saját felhasználásra termelek)

2013. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Az íz és zamat megítélése mindig szubjektív!

A szabadföldi zöldség, gyümölcs ízéhez semmi köze az agrármérnöki diplomádnak!

2013. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látszik, egy kisebb vitát váltott ki a kérdés. Most a napokban készítjük a fóliát, az uborka jó ötlet. Lehet, hogy néhány paradicsom meg paprikapalántát meghagyok pohárban és majd később kiültetem a szabadba, de tavaly is alig bírtam kivárni, hogy végre megérjenek. Még kíváncsi vagyok véleményekre.
2013. febr. 18. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az uborka tényleg jó ötlet, ott arra figyelj, hogy legyen beporzó rovar!
2013. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 2!


Termesztettél már fólia alatt paradicsomot?


Mi már évtizedek óta termesztünk fólia alatt és szabadföldön is, és az ízkülönbséget fajtatulajdonságok befolyásolják. (tudom ez sem bizonyít semmit)


A jól tárolható paradicsom fajták (a boltba kerülő paradicsomok döntő többsége) kapcsolt tulajdonsága, hogy szépek, de szar az ízük.

2013. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az "íz és zamat befolyásolója" a paradicsomnál a cukortartalom és savtartalom, ami mérhető.

Minél alacsonyabb, annál ízetlenebb.

2013. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Még a szárazanyag is befolyásolja az ízét, de döntően az előbbiek.



Valaki olyan is írjon, aki nem 75%-os mert így olyan, mintha magamba beszélnék! Másnak nincs SAJÁT tapasztalata?

2013. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, engem megnyugtattál!
2013. febr. 19. 11:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!