Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményed a vape garden...

Mi a véleményed a vape garden fito pajzstetű elleni sprayről?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok?


[link]


2013. febr. 19. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen növényt akarsz kikúrálni?
2013. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pajzstetű jelent meg a szobanövényemen, és azt akarom kiírtani.
2013. febr. 20. 14:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi félreolvastam. Gyompálmán és yucca pálmán van pajzstetű. Szerencsére nem sok.
2013. febr. 20. 14:50
 4/9 anonim válasza:
Szerintem jó. Én a kinti rózsákra is ezt fújtam mikor megjelentek a kis srácok rajta. Elmúlt. Bár valamiért párszor újra előjöttek, de végül kiírtotta.
2013. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A levelekről mosd le őket szappanos vízzel.

(enélkül örökre ott maradnak)


Öntözd be aktarás vízzel a földjét, majd egy hónap múlva ismét.

2013. febr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló.

"bevetettük" az actarát is.Egy másik szobanövényen megjelentek a gyapjas tetvek,ezért vettünk actarát és a fertőzött illetve az egészséges növényeket is lekezeltük vele 2x permetezős és 1x beöntése módszerrel kb. 10 naponként.A gyapjas tetvek nem jelentek meg még eddig a növényen vagyis sikeres volt, de ismét lekezeljük vele.Az egészséges növényeket is beöntöztük, megelőzés céljából.De akkor nem értem, hogy a pajzstetűkre miért nem volt hatással az actara, hiszen mikor ezt használtuk, nem észleltük.

2013. febr. 21. 19:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Van még az actarán kívül két fajta növény védőszer, ami a leírás alapján nagyon jónak tűnik ez a chess és a vertimec. Azt írja actarával kombinálva biztos hatás érhető el, csak az a gond, hogy a II. forgalmi kategóriába tartozik. Van esély arra, hogy ennek ellenére valahol illegálisan be tudjam szerezni?
2013. febr. 21. 19:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha már kezeltétek aktarával, akkor szerintem a pajzstetveknek csak a hullája maradt a leveleken.

Dörzsöld le őket, ha nedves trutymó jön le akkor élők, ha száraz akkor csak hullák. Mindkettőt csak mechanikusan lehet eltávolítani.


Én II. kategóriást még a kertben sem használnék, nem hogy lakásban... (nem véletlen a szabályozás)


Az aktarát azért favorizálom, mert azzal nem muszáj permetezni, mert beöntözve gyökéren keresztül is felszívódik.

(nem mérgezed le az egész lakást)

2013. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Milyen igazad van, nekem is feltűnt, olyan mintha ne élnének, mert száraz.

Nagyon a témában vagy úgy veszem észre.

Tudnál még segíteni nekem? Azt olvastam, hogyha megfertőződik gyapjas tetűvel egy növény, akkor nagyobb az esélye, hogy a későbbikben újra megjelennek. Milyen időközönként ajánlatos megelőzés céljából actarával beöntözni?

Még lenne egy kérdésem. A mandarin fa nagyon hullajtja a leveleit.A levelek szélei megvannak barnulva , közepén foltok jelentek meg és bepöndörödik a levele. Válaszodat nagyon szépen köszönöm.

2013. febr. 22. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!