Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol legyen a fuszerkertem? SOS

Hol legyen a fuszerkertem? SOS

Figyelt kérdés

Jon a tavasz és a cserepes fuszernovényeimet ki szeretném ultetni a kertbe.

A képeken: Az egyiken az van hogy milyenre gondoltam.

A másikon a kert ronda rajza. A fuves teruletre nem lehet. A szántófoldre nem tudom hogy merjem e mert ott mindig sut a Nap és félek hogy kiégetné a novényeket. Hova tegyem oket?

A másik kérdésem pedig az lenne hogy melyek azok a fuszérnovények amiket NEM lehet cserépben tartani. Eddig a mentát, rozmaringot, levendulát, zsályát ... akartam.



2013. febr. 26. 17:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

a képek lemaradtak:

[link]

[link]

2013. febr. 26. 18:02
 2/11 anonim ***** válasza:
A terasz és a pince melletti füves részt szüntesd meg szerintem, és oda mehet. Jó helye lenne, mert napsütés is érné délelőtt, de a forró napsugarak talán elkerülnék a pince miatt (kérdés, hogy van-e felépülete a pincének, és ha igen, mekkora).
2013. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a borsikafű kifejezetten szerette a tűző napot,mellé volt ültetve a bazsalikom aminek szintén semmi baja nem lett a folyamatos napsütéstől,mondjuk voltak locsolva. A kakukkfüvet oda is ültettem,de főleg ott lett szép ahol csak kb délig érte a nap.

Olyan mennyiségem lett,hogy még eladni is kellett belőle ne rohadjon rám :)

2013. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálam a kertben van bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, oregánó, rozmaring, majoranna, menta, citromfű. Mind napsütéses helyen van és jól érzik magukat. A levendula viszont az árnyékos helyet szereti, és évek alatt eléggé elfásodott.
2013. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors válaszokat!

Hasznosak voltak.

Az a probléma, hogy én csak 14 éves vagyok, lány, de nagyon érdekelnek a kertészkedéssel kapcsolatos dolgok!

A fuvet megkérdeztem, de az apukám nem engedi!

Akkor napos részre is ultethetek, ha ontozni fogom oket rendszeresen?

A borsikafu az mire használható?

Koszonom, várom a további válaszokat!!!

2013. febr. 26. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Én meg csak dicsérni tudom ez irányú érdeklődésedet.

Belőled jó kertész lesz .Jó lenne ha ezt nagyon támogatnák a szüleid is .

2013. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a napon sem lesz bajuk, de délután már jobb az árnyék nekik. Ha van egy fa, ami az ültetési helytől délre/nyugatra van, akkor nagyon jó helyük lesz, és nagyon gyorsan nőnek. A locsolásnál arra figyelj oda, hogy mint a fűnél, tűző napon ezeket sem szabad locsolni. Kora reggel, vagy késő délután, alkonyatkor. Akkor viszont bőségesen (nagy nyári melegben napi egyszeri bőséges locsolás elég, de ezt majd úgyis kitapasztalod)
2013. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a válaszokat.

A szuleim támogatnak nagyon is, most készulunk venni egy olcsóbb konyvet, ami a fuszerek nevelésérol szól.

Hát igen a nyarakat és a tavaszt általában a kertben toltom az apukám megtanítja, hogyan kell metszeni a fákat, kukoricát ultetunk, stb.

De a fuszernovények a családból csak engem érdekelnek a fuszernovények és hatásaik.

Valaki nem tudna nekem a borsikafurol valami tapasztalatot mondani?

Koszonom!!!

2013. febr. 26. 20:34
 10/11 A kérdező kommentje:
20:24 most vettem észre, koszonom!
2013. febr. 26. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!