Kezdőoldal » Otthon » Kert » Feléledhet még ez a fácska?...

Feléledhet még ez a fácska? Tippek, ötletek a gondozáshoz? Képpel

Figyelt kérdés

3 napja hazafele menet találtam egy kis fácskát, elég megviselt volt.

Csak úgy ki volt hajítva a többi szeméttel a gyökerei nagy része leszakadt, ahogy kiesett a cserépből. Ahogy hazaértem átültettem virágföldbe. Néhány ép levele maradt csak ami mára már elfonnyadt, az ágai elszáradtak. Azt hallottam, hogy szobai hibiszkusz lehet. Öntözgetem én de nem reagál rá semmit, ugyanúgy hervad, majdnem leesett az összes levele. Valami házilag előállítható tápoldatot szobai hibiszkuszra nem tudtok? Esetleg túlélheti? Tudtok valami erősítőt? Az normális ha az össze levele elhullik lassan, fognak helyette mások kinőni?

Elnézést a sok kérdésért de szeretném megmenteni, néha elborzaszt a pusztítani vágyó emberi természet.


A képek még régebben készültek, azóta a levelek sokkal rosszabb állapotban vannak, elfonnyadtak, néhány még csak úgy csüng a kiszáradt ágról.

[link]

[link]



2013. márc. 4. 17:55
 1/5 poet1 ***** válasza:
44%
Feléledhet. Én kertész képesítésű vagyok. A gyökerek sérülése komoly tápanyagfelvételi gondot okozhat. Metszés is jót tenne neki. Vág le a levéltelen részt a kövi levélig, csonk ne maradjon, mert azzal csak pazarol. Időbe telik, míg az eredmény látható lesz
2013. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
A hibiszkus egészen jól tűri a metszést , sőt jót is tesz neki . Új földet alá , és nedvesen kell csak tartani ( de a pangó vizet nem kedveli ) . A tavasszal megjelenő levelek már erősebbek lesznek . És sok sok fényt , lehetőleg déli ablakot , vagy ha van erkélyt neki , a fagyok elmúltával akkor amikor már legalább 10 fok lesz éjszaka is .
2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az össze levél lehullott róla...

így még van esély a túlélésre? most metszettem meg.

2013. márc. 6. 18:53
 4/5 poet1 ***** válasza:
44%
pár nap múlva eldől, ha nő új levél vagy rügy akkor ok. Ha nem, meghalt
2013. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem
2013. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!