Kezdőoldal » Otthon » Kert » A mikulásvirág letörött ágát...

A mikulásvirág letörött ágát ha vízbe teszem akkor is meggyökeresedik, vagy inkább földbe tegyem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Kora nyáron hajtásdugványozással, gyökereztetőszerrel
2013. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vízigénye :Átlagos, nyáron kicsit bővebb öntözést igényel. Csak akkor kell locsolni, mikor földje már kezd kissé kiszikkadni. Várjuk meg, amíg a talaj felső 1/3-a kiszárad.Nem kell aggódni a száraz földje miatt, mert a kutyatejfélék családjába tartozó növényünk elegendő vizet képes raktározni önmagában. Ne feledjük a túlöntözés sokkal károsabb számára, mint a "szomjazás". A legmegfelelőbb a lágy esővíz, vagy hólé.De ha nem áll rendelkezésünkre, akkor megteszi a szénsavmentes, vagy enyhén szénsavas ásványvíz is.(A vízben jelenlévő Szén-dioxid elősegíti a növény fejlődését,de csak kis mennyiségben

Gondozása :Sok figyelemmel és ápolással következő télen ismét kivirágozhat. Ősszel a világos, de hűvös helyet kedveli. Télen a meleg, fűtött lakásban a növény gyorsan kiszárad, öntözése lehetőleg mész mentes lágy vízzel történjen. Szereti a magas páratartalmat, hetente egyszer tápoldatos vízzel érdemes meglocsolni. Február elején a növény elkezdi lehullatni a leveleit, ilyenkor vissza kell vágni a felére, csökkenteni a locsolást, tápoldatozást, a növényt pihentetni kell. Nyáron az árnyékos helyet kedveli, ekkor kell újra öntözni és tápoldatozni. Első hajtásait ismét vissza kell vágni a felére. Óvni kell a viaszos pajzstetűtől és az atkáktól.

2013. márc. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó...akkor leírom érthetően. Tehát tegnap 2013.03.13-án tőből letörött a mikulásvirágom egyik ága. Valószínűleg a macska törhette le. Mivel nem akartam kidobni azt az egy árva ágacskát, gondoltam meggyökereztetem. De mivel neten sehol nem találtam a gyökereztetéséről infót ezért kérdeztem meg itt, hátha valaki jártasabb a témában. Az első válaszolónak köszönöm, de a nyarat nem fogom megvárni megpróbálkozom vele most. A második válaszoló igazából fogalmam sincs mire válaszolt de nem az én kérdésemre az biztos. A gondozásával tisztában vagyok, nem ez volt a kérdés. Azért kösz! :)
2013. márc. 14. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!