Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki ért a gumós fikuszhoz?

Valaki ért a gumós fikuszhoz?

Figyelt kérdés
Két éve vásároltam nagyon szép igaz hogy így télen lehullajtja a leveleit de már látom hogy tele van friss rügyekkel. A kérdésem az hogy van egy vad hajtása aminek normál levelei vannak tehát nem a kis bonsai méretű (és sz nem is hullott le) Mit csináljak vele. Megmetszem? Ha igen mikor? Vagy hagyjam így Két fő ága van ez volna a harmadik.

2013. márc. 20. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj , de a Ficus családon belül én csak az Elastica-t , Benjamina-t, Lyrata-t , Alii-t , Audry-t ,Tineke-t, Pumilla-t,Robusta-t , Microcarpa-t, Deltoida-t ismerem , de ezek közül egyik sem gumós ! Viszont a Ficusoknál, főleg a nemesített fajtáknál igen gyakran előfordul , hogy egy-egy növény visszavadult hajtást hoz . Ez leggyakrabban a Ficus Benjamina foltos levelű változatánál fordul elő . Ha zavar ,( és csak akkor ) nyugodtan ki lehet vágni , de a nedvére vigyázz , mert egyes embereknél bőrirritációt okozhat . A metszést most , tavasszal érdemes elvégezni .
2013. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem erre gondoltál: [link]
2013. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen Ő az! Hasonlóan néz ki az enyém is. Csak a levelei kisebbek és a "vad" hajtáson pedig a többihez képest 3x akkora levelek vannak. Na ezt kellene eldönteni hogy le merjem nyesni vagy ne. Ha lemetszek akkor esetleg vízbe téve meggyökeresedne. Már tavaly is ilyen "vad" hajtásos volt de nem mertem levágni. Most megint gyűjtöm a bátorságot. Olyan furán néz ki - látszik hogy az egy elvadult ág.
2013. márc. 20. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha bonszaiként akarod nevelni, akkor vágd vissza.
2013. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van ez a Ficus Bengalensis , vagy más néven a banyan fa . Nem tudtam , hogy ezt már Mo.-n szobanövényként is tartják .
2013. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!