Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültethetem ki a palántái...

Mikor ültethetem ki a palántáimat a balkon ládából a melegágyba?

Figyelt kérdés
Idén nevelek először egyedül palántákat, sajna február végén el is vetettem a magokat ( karfiol, káposzta, brokkoli, paprika, paradicsom, padlizsán ). Mostmár van 2-3 saját "lomblevele" is. A melegágy föld hőmérséklete 15 fok. Ha kiültetem a karfiol, brokkoli, káposzta palántáimat ( mert ezek már nagyon fejlettek) akkor kibírják a melegágyban a jövő heti éjszakai -3-4 fokos hideget?

2013. márc. 21. 01:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég kiszámíthatatlan az időjárás, most is havazást mondanak, amikor még két napja arról volt szó jön a melegebb idő.

Szóval vár még kicsit türelemmel, mert ha elfagynak kárba vész az egész.

2013. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam ,hogy a melegágy 20-30 cm magas oldalait feltöltöm kívülről először szalmával majd rá a föld...így talán a keret is szigetelve lesz. Így a melegágyban ha üveg is a fedele szerintem ,nem lesz fagy.Szerinted?
2013. márc. 21. 08:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon korán lettek a magok elültetve .Kiültetni csak fűtött fóliába lehetne .A nagy hőmérséklet ingadozás nem tesz jót nekik .Most a 18 fok bőven jó már nekik,és kapjanak sok fény .Akkor nem nyúlnak fel .Mérsékelt öntözést is .
2013. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak a káposzta, brokkoli és karfiol nyúlott meg...arra gondoltam hogy jó pár nem megnyúlt palántát kiszedtem a ládából és kis poharakba ültettem át. Ezeknél fokok mostmár csak plusz megvilágítást használni. A balkonládákat pedig ha jobb idő lesz kicsit akkor ládástól berakom a melegágyba...de szerintem a locsolásból is visszább kellene vennem...
2013. márc. 21. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:

A káposztaféléket még takarás nélkül is kiültetheted a melegágyba, mert mínusz 4-5 fokot is kibírnak. Akár hidegágyba is 2 hét múlva. A többiekkel várj vagy 2 hetet hogy hogyan alakul az idő. Ha nem lesz hidegebb mínusz 2-3 foknál esténként akkor kimehetnek, főleg a paradicsom. A paprika a tökfélék és a padlizsán csak takarással, de ők hajlamosak a megfázásra is tartós plusz 10 alatt is!

Figyeld az előrejelzéseket:


[link] 7 napos

[link] modellek/ECMWF/ 10 napos

2013. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A megfázást értsd úgy, hogy nem pusztul el, hanem kicsit megsárgul vagy sokáig vagy teljesen meddő lehet. Ha a káposzta felnyurgult - ez 90%-ban előfordul a 16-18 fokos langyos télikertben - legfeljebb mélyebbre ültesd közel az első levéltőig a legvilágosabb részére a placcnak. Legalább lassabban száradnak ki. Óvatosan kell kezelni, mert nagyon törékenyek.
2013. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Május közepe táján.
2013. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát a káposztaféléket már most is akár kiültethetem a melegágyba?
2013. márc. 22. 09:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, kivéve a karalábét. A korai fajtákat meg eleve muszáj.
2013. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dejó :) Hát nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Holnap ha nem lesz szélvihar akkor ki is ültetem őket :)
2013. márc. 23. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!