Kezdőoldal » Otthon » Kert » Múlt szombaton sikeresen...

Péterfi sándor kérdése:

Múlt szombaton sikeresen túlestem ( nem volt eső, szél és fagy sem ) első lemosó permetezésemen, de másnap már lehullott 2 cm és azóta újabb 10 cm hó. Hatásos lesz a gyümölcsfák lemosása vagy meg kell ismételnem? Vegesol eres-t használtam.

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Felesleges ilyen erős szer után már. Én nem hiszem hogy valaki is úgy elvégezze ezt,mint ahogy ezt kertészek mondják,

vagy a "nagy könyvben" le van írva .Azt mondják úgy kell

ezt csinálni,hogy a fa összes részén,a kis ágakon is ,

follyon a permetlé. Ettől lemosó.Ez számomra elképzelhetetlen,nem hogy 10-

vagy ennél sokkal több fánál,de még 2 nél is .

Az úr Isten nem győzné ezt sem permetlével,sem idővel ,sem pénzel .Telkem,lakhelyem közelében van,most 1 éve már csak talán volt,közép Európa legnagyobb körtése. Volt rá

lehetőségem megfigyelni a munkákat .A lemosó permetezés

semmivel sem különbözött az egyéb permetezéseknél .

Ugyan úgy ment a gép a sorok közt . Már olvastam azt is,

a lemosó elmulasztása esetén,kicsivel erősebb szert kell keverni és ezzel permetezni a leveleket .A lemosó permetlének legalább 90% a elszáll a semmibe .Vannak lemosó permetszerek melyek kisebb koncentrátumban permetezésre is felhasználhatók .

2013. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár én mást használok...és nem volt még időm a permetezésre,de azt írja,hogy a permetezés után 4~6 órával már nem baj,ha esik rá az eső,mert fölsívódik,beivódik. Valószínű,hogy a hó sem.
2013. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van felszívódó,simán csak rajtmaradó,meg olajos is .

Na ezt az utolsót az azonnali eső sem mossa le .

2013. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rügypattanás közelében használd a lemosót. Habár én is szoktam előtte is fújni, de akkor a leghatékonyabb. Kombit használj ha csak nem pár fáról van szó, de akkor is érdemesebb a kombi. Vegasol rs vagy Olajos rézkén. Aztán mehet virágzásban is a finom réz a monilia ellen csökkentett mennyiségben Cuproxat 20ml /10l vagy bordóilé +kén neo sc csökkentett dózisban25/10l. Tavaly próbáltam minden kibírta semminek nem lett baja attól hogy réz. Ha nem vagy öko nem zavar a méreg a fában és a gyümölcsben, akkor használj felszívódót is a kontakt cuproxat vagy bordóilé mellé. Később is védekezhetsz rézzel vagy kénnel attól függ mi ellen. Monilia vagy lisztharmat. Ha jönnek a bogarak akkor én általában full-kontaktba nyomom velük és lekaratézom őket. Felszívódókat nem kedvelem mert ki tudja mi marad a gyümiben + a rezisztencia is kialakul később a kártevőkben. A rezet meg a ként nem bírja a belük :)
2016. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!