Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lime fa lehullathatja a...

A lime fa lehullathatja a leveleit? Illetve milyen időközönként öntözzük tavasszal, nyáron, stb. bent a lakásban, illetve kint a teraszon? Mennyit tápoldatozzam?

Figyelt kérdés
Egy-két hét alatt lehullatta a leveleit. Kopasza fa, de kis rügyek vannak most rajta, tele virágokkal, némelyiken kis bogyók. Gondolom ezek lesznek a limeok. Mégis aggódom a lehullott levelek miatt.

2013. márc. 28. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem lime fám van,hanem citrom,én ezt tavaj vettem a tesz-veszen ,de írta a nő,akitől vettem,hogy idén még nem fog hozni gyümit.Most vettem észre,hogy van rajta egy db gömb szerű képződmény,sztem virág lesz,fehér színű.De nekem nem hullatta le a leveleit,én megmetszettem tavasszal,kb egy hónapja,és hetente tápoldatozom,éppen ma ültettem át-egyel nagyobb edénybe lehet átültetni,ennél nagyobba nem,mert akkor csak a gyökere fejlődik.Jó tápanyag dús virágföldet vegyél-ültesd át,hetente kell tápoldatozni,de kifejezetten citrus tápédattal,majd ha 15 fok felett lesz állandóan a hőmérdséklet,szévédett helyre rakd ki
2013. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A citrom-félék általában akkor dobják el a levelüket, amikor télen kevesebb a fény, de viszonylag állandó és magas a hőmérséklet. Egyes esetekben ragacsossá válnak. Nekem a citromok az 5 fokos pincében teleltek és egy levelüket nem hullajtották, nem sárgultak meg, ritkán, kb 2 hetente locsoltam. Anyáméknál a lakásban ugyanezek már decemberben el kezdték lehullajtania leveleiket és februárra egy sem maradt. Semmi gond, majd májustól ismét kihajtanak. Egyébként is lombhullatók hosszabb közökkel. Nem kell most nagyon locsolni, mert nincs vízfelvétel, csak elrohadna. Májustól ki kell tenni a teraszra vagy valahova ahol van egy kis nap és akkor lehet normálisan locsolni.
2013. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!