Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szabad locsolni a folyóból?

Minecodus kérdése:

Szabad locsolni a folyóból?

Figyelt kérdés

Kutat akarok furatni,de méterenként 4000ft lenne,és 20 méter minimum kellene,tehát 40.000 ft-ba kerülne + a szivattyú.

A kertünk érintkezik a zagyvával,és arra gondoltam hogy onnan szivattyúznám ki a vizet,és azzal locsolnék.Az lenne a kérdésem,hogy ez mennyire legális,és kell e hozzá engedély.



2013. ápr. 2. 18:17
 1/10 anonim válasza:
48%
40 ezerért 20 méter kút? Nálunk sokkal több, legalább kétszázezret elkérnek egy ilyen kútért. A kérdésre válaszolva nem tudom, hogy szabad-e vagy sem, de szerintem senki nem fog szólni érte, kisebb bajuk is nagyobb annál. Én egy kerti tavat táplálok egy folyóról, kiástam a földet, fektettem le csövet, aztán visszatemettem. Így folyik be a víz a tóba, ha csökken bent a víz. Persze ha nagyon leapadna a folyó, akkor kilátszana a cső, de ilyen még nem volt.
2013. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:DDD Ugyanerre gondoltam.
2013. ápr. 2. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Méterenként 4000, 20 méterrel az 80K, nem 40K :) És az még igen olcsó kút, a fúrás 8-10K szok lenni perméter. Egy normálisabb szivattyúval olyan 150K-re jönnél ki a Te áraddal, 200-250K körül az átlagárral.


A folyóból való öntözés szerintem biztosan nem legális csak úgy, de fogalmam sincs, hol és milyen engedélyt kell rá kérni (ha lehet egyáltalán). Viszont ezt elég nehéz ellenőrizni, tehát ha nem csinálsz valami orbitális hülyeséget, szerintem sosem jönne rá senki a turpiszságra.

2013. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
A vízügyesektől kell kérdezni, hogy lehet-e, mivel folyószakaszonként is eltérhetnek a szabályok, de úgy általánosságban a válasz az lesz, hogy nem. Deha engedik is, akkor sem lehet majd aszály idején, amikor pont kéne, ugyanis olyankor elsőként a kertek locsolását tiltják meg.
2013. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hopp,elírtam 80 ezer lenne valóban :D.Ujságban olvastam hogy 4000ft lenne métere.
2013. ápr. 2. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon gyatra az a 4000 ft méterenként...apósbetűs részt kell keresni.

Egyébként 100% hogy csak úgy nem szivattyúzhatsz onnan,de ha kapnál rá engedélyt akkor az más

2013. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
A 4000 az a nyomással történő fúrás szerintem, ami legfeljebb 7-10 méterig működik, nem az az "katyusás", ami 100 méterre is lemegy és ha követ talál akkor sincs gond, csak drágább a gyémánt fej miatt.
2013. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
ha hivatalosan szeretnéd, akkor biztos kell a vízkivételért fizetni (köbméterre), ha egyáltalán engedélyezik.
2013. ápr. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Szabad, de fizetni kell utánna a kivett vízmennyiségtől függően.


Ha nem jelented be éss elkepnak 200eFt-tól indul a bírság, de ez igen ritka, főleg a nagygazdaságoket több hektárt locsolókat ellenőrzik.

2013. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg minden liter víz kivétele engedély köteles .

Ezért fizetni is kell.A víz nem a tiéd ,még ha ott is folyik el . Ha jól tudom már a 10 m mélységen túl furott kúthoz is engedély kell.A víz kivétele sem ingyen van már .

Ez mind csak elvileg van ,amig meg nem bukik valaki .

2013. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!