Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyládába milyen virágokat...

Erkélyládába milyen virágokat tudnátok ajánlani, nagyon meleg és napos oldalra?

Figyelt kérdés
Mindig is sok virágom volt erkélyládákban, nagyon szépek voltak. De eddig földszinti lakásban laktunk ráadásul az előttünk lévő kert rész is a miénk volt. Tehát nem volt gond, hogy esetleg erősebb eső vagy szél után több levél vagy virág lehullott, úgymond szemetelt(amit mindig össze szedtem). De most emeleten lakunk és nem lenne szerencsés ha az alattam lakó szomszéd vagy a közös udvarra hullana mindez. Általában futó muskátliim voltak, de volt sima muskátli is. Melyik virág "szemetel" kevésbé és bírja az erős napot? Köszönöm

2013. ápr. 10. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A porcsinrózsa(kukacvirág)kiválóan alkalmas erre a helyre, jól tűri a direkt napfényt(csak itt virágzik), a szárazságot, és rengeteg szép virágot hoz, jövőre pedig kikel magról.

2013. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vinca( rózsa meténg), napvirág, verbéna, mini rózsa, rézvirág, illatosternye, büdöske.

Nálam ezek mind jól vizsgáztak eddig a hőségben,még beton beálló mellett is. Persze ezeket is meg kell öntözni!

2013. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos ötleteket:)
2013. ápr. 11. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem futó és sima muskátli van vegyesen (igy lefele és tömzsire is nőnek)

szeles huzatos az erkély,de nem csinál igazán szemetet,ami szárad,esti levegőzésnél lecsipegetem.

2013. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt már rég ki akartam próbálni, akkor ezek szerint lehet. Csak gondolom a sima muskátlinak több helyet kell hagyni.Üdv.
2013. ápr. 11. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!