Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sóderes a föld a kertben,...

Sóderes a föld a kertben, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat és most, hogy jó idő van, elkezdtem felásni a kertet. Szinte alig haladok, mert kb. 2 m2-en találtam több mint 40 téglát és több mint 20 követ/sziklát. Ezeket mind kiszedegetem egyenként, de most már eljutottam arra a részre, ahol már sódert is találtam. Mit tudok ezzel kezdeni? Forgassam bele a földbe? Termő talaj lesz attól még? Ültetni szeretnék ezt-azt... Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 11. 18:14
 1/8 intrepid ***** válasza:
Ha olyanok a körülmények, akkor lehet termőföldet hozatni a tetejére. A helybéli fuvarosok tudnak ebben segíteni.
2013. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószinű ott volt a sóder lerakva .Ne keverd a többi közé,

ha lehet teljesen szedjed ki.A növénynek sem jó,meg a kapa

élének sem .

2013. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam is régi épületek alapjai és részei temetődtek a föld alá, illetve a régi tulaj sok sittet elásott 2 ásónyomnyira ami most konyhakert része lenne. Nincs mese, ezt a 40 centit leszedem és ez lesz a fűszeres lépcső tölteléke, mert a fűszernek elég 10-15 centi jobb minőségű föld. a többi lehet gyenge sóderes vacak. Ha lenne sziklakertem, akkor annak is ez lenne a tölteléke. Sajnos egy köbméter termőföld 5000 Ft-tól kezdődik a helyére.
2013. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de még 12 év múlva is fogsz kiásni kődarabokat. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.
2013. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében 2 választásom van. Vagy kiszedem a sódert a földből, vagy nem ültetek oda semmit. Most, hogy rakok rá 10-15 cm földed azt nem veszem számításba.
2013. ápr. 12. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Magaságyás. Probléma megoldva. :)
2013. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bobcat legyalultatod a felső 10-20cm réteget, hozatsz terműföldet, felzántatod (jobb) vagy rotációs kapa (elégséges) és mehet az ültetés.
2013. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Én is erre a megoldásra gondoltam, csak nem tudtam a gép nevét. Úgyhogy köszi szépen :) Most keresem az árakat, hogy Szeged közelében hol találok ilyet és mennyiért.
2013. ápr. 12. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!