Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy MTD 48 Po-Hq fűnyíróm....

Blueboy kérdése:

Van egy MTD 48 Po-Hq fűnyíróm. Miért szórja el a levágott fűvet?

Figyelt kérdés
Már 1 éve megvan a fent említett masina. Végigszenvedtem vele a tavalyi évet, de kezd elegem lenni belőle. A gyűjtő kosarába maximum feléig tudja a fűvet bedobálni, utána kiszórja oldalra. A kés éles, a fű nem nagy és nem tolom gyorsan sem. Az első két csík rendben van amíg üres a gyűjtő, aztán ahogy kezd a feléhez közelíteni már szórja is szét. Mi lehet az oka ?

2013. ápr. 13. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az okát én sem tudom,de az összes MTD géppel tele van

a faxom .Még 2 nyarat sem birt ki damilosom,szét szakadt a hajtókar,de nem is munka közben.Megtisztitottam és a teraszon az aztalon,gondoltam kicsit járjon a motor.

Ezek ennyit tudnak,még ingyen sem kellene semmilyen termékük sem .

2013. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az MTD gépek tökéletes kis szerkezetek OTTHONI igényekhez szabva.Ha nem várod el tőlük hogy azt nyújtsák mint a profi kerti kisgép márkák nem lesz veled egy pici problémád sem.Nagyobb igény= drágább profi gép!

A hajtókar sem szakad el csak úgy magától volt valami előzménye amitől elfáradt.Ha pedig véletlenül tényleg csak úgy magától megadta magát garanciában megcsinálják hiszen mint írtad még nincs 2 éves és az MTD az egyetlen gyártó ami ebben a kategóriában 2 év teljeskörű garanciát nyújt!

A kérdezőnek a válasz pedig az hogy minden valószínűség szerint túl nedves a fű vágás közben.

Ha nedves füvet vágsz annak jóval nagyobb a súlya így nem tudja eldobni a kés-öszzetapad és elakad.A nedvesség miatt feltapad a géptestre és a gyűjtőnyílásba ezért negyed-fél tartály esetén már képtelen a kés bedobni így alul a túltöltést megakadályozó nyíláson kiengedi és szétszórja.A gép száraz fű gyűjtésére van tervezve-minnél nedvesebb a fű annál kisebb lesz a gyűjtőkapacitás!

érdemes erre odafigyelni mert a motort / forgó alkatrészeket is túlterhelheted és megint jön a panasz hogy milyen szar az MTD pedig nem is a gép a hibás.

2013. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gond, hogy a száraz fűvet (most nyírtam vele éppen) sem tudja hátradobni csak a kosár első 1/4 részéig és így két csík vágás után megtelik, ezután pedig elkezdi eldobálni. Ekkor mindig meg kell állni, leszedni a kosarat és hátrarázni a fűvet. A szomszéd ma kölcsönadta a fűnyíróját (AL-KO), hogy kipróbáljam az is szórja e a fűvet és érdekes módon az nem dobálta el hanem szépen megtöltötte a kosarat.
2013. ápr. 14. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:

-Tiszta a hátradobó járat?

-Tiszta a fűgyüjtő kosár légrései hogy szabadon áramoljon a levegő?

-Nem deformálódott el a kés-főleg a fűkidobásért felelős kis végszárny ?

-Nem cseréltél rajta kést?


Ha egyik sem akkor a rejtélyes problémával keresd fel az MTD szervízt !

2013. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden rendben van vele a feltett kérdésekből. Felhívtam már egy MTD szervizt, de nem tudtak ők sem okosat mondani. Ezért gondoltam kérdezek itt, hátha valaki belefutott már ebbe a problémába.
2013. ápr. 14. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!