Kezdőoldal » Otthon » Kert » Alkalmazta már valaki paradics...

Alkalmazta már valaki paradicsom-paprika kiültetésekor, hogy az öntözés végett a tövek mellé PET palackot ásott le?

Figyelt kérdés
Az idei palántázáskor ki szeretném próbálni ezt az öntözési módszert. Kíváncsi lennék, hogy érdemes-e így öntözni? Elég folyadék jut-e a növény gyökereihez?

2013. ápr. 15. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az a jó, hogy a slagból, vagy kannából a vizet abba locsolod, és nem folyik szanaszét a talajon az értékes víz, hanem a palack aljából közvetlenül a haszon-növény gyökeréhez vezeti a vizet. Hatékonyabb az öntözésed.

Én láttam egész hétvégi telket, ahol a közel 50 szőlő-tőke tövéhez müa-cső volt lenyomva, és azon keresztül irányították a gyökérhez a locsoló-vizet.

2013. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, csak amikor kiültetem a palántát még kicsi lesz, a gyökere szintén rövid. Azt gondolom, hogy ha beteszem mellé a 1,5 literes palackot a víz túl mélyen fog a földbe szivárogni, a gyökérzet még nem fogja tudni elérni.
2013. ápr. 15. 15:34
 3/3 anonim válasza:
Igen én minden évben használom de amíg kicsik a palánták addig felülrôl is locsolom de én nem a teljes palackot ásom le csak a felsô 1/3-át és letekerem rola a kupakot és egy kicsit megdöntve ásom le és azután miután jól begyökeresedtek akkor már csak abba öntöm a vizet!
2013. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!