Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valakinek van tapasztalata a...

Valakinek van tapasztalata a kertészeti szaküzletben vásárolt (nem nemesített) szamócamaggal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Először vettem ilyet és tanácstalan vagyok... Főlg az érdekelne kell-e hidegkezelés vagy sem? Milyen arányban kelnek ki? Meddig teremnek stb... A válaszokat előre is köszönöm.


Ilyen magot vettem:


[link]



2013. ápr. 16. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Már olvastam hogy a magból nem lett semmi .

Tőről való szaporitás az igazi .

2013. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nekem van ilyen szamócám, szintén magról vetettem. Nem emlékszem, hogy kellett-e neki a hideghatás, de úgy rémlik, nem. Viszont, ne aggódj ez miatt. Jó laza földkeveréket készíts, cserepeket töltsd meg földdel, erre mehetnek a magvak, vízbe állítani, hogy megszívja magát nedvességgel, és egy nagy átlátszó kukászacskóba állítsd bele, hogy meglegyen a pára is. Ha 2 hét alatt nem indulnak meg a magoncok, akkor beteszed a hűtő zöldséges rekeszébe, kb. 3-4 hétre, és rendszeresen ellenőrzöd. Ha letelt a 3-4 hét, kiveszed, világos és meleg helyre teszed a cserepeket és hamarosan kihajt. De nekem úgy rémlik, hogy a szamócát nem kellett hideghatásnak kitenni - mármint ezt a fajtát, mert vannak, melyek igénylik a hideget a csírázáshoz.

Jó ízű, finom a termése, első évben még ne számíts rekord hozamra.

2013. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azóta elvetettem, és elég nagy arányban kicsíráztak. Valóban nem kellet hidegkezelés. Kelés után meddig tanácsos takarni? Nem szeretném ha bepenészedne, vagy vmi gombás betegség megtámadná...
2013. máj. 5. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!