Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűszernővények vetésénél kell...

Fűszernővények vetésénél kell e celofánnal borítani a kis edényeket, a mini üvegház létrehozása érdekében?

Figyelt kérdés

Vásároltam különféle fűszernövény magokat, majd utánanéztem interneten hogyan kell őket elvetni. (Oregánó, kakukkfű, rozmaring, fűszerpetrezselyem, bazsalikum) Általában azt írták hogy kis poharakban, föld tetejére kell szórni a magokat (persze sosem írták mennyit) majd ezt befedni egy vékony réteg földdel. Viszont egyedül a rozmaringnál és a petrezselyemnél írták hogy fóliázni kell. Nem vagyok benne biztos hogy a többi növénynek sincs rá szükséde, vagy ha mégsincs akkor milyen sűrűn kell őket öntöznöm?

Előre is köszi a válaszokat



#ültetés #fűszernövény #fűszernövények vetése
2013. ápr. 16. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fóliázhatod, plusz ki a napra, hamarabb fognak kelni. Öntözést meg látni fogod, hogy mikor van kiszáradva a föld teteje.
2013. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ja és ha a fóliázod, naponta vedd le kis időre, hogy szellőzzön a föld. Fólia alatt általában meleg van és pára, ami kedvez a gombáknak és penészeknek, amik nem tesznek jót a kis növényeknek.
2013. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Oregánót tavaly magszalagról próbáltam mondjuk különböző magok voltak a szalagba,szabad földbe raktam de semmi nem kelt ki..most mivel olvastam,hogy érzékeny a vetés mélységre így cserepeztem,de még csak 3 napja.

A kakukkfű...natúr kiszórtam a magokat a fűszerkertbe tavaly és nagyon szép lett és áttelelt és most is szép :)

A bazsalikomot is simán kintre kiszórtam és szép lett :) pár napja ültettem cserépbe törpe bazsalikomot (még egy hete se) de már nagyon szépen kicsírázott.A normált ma szórtam ki a kertbe.

A petrezselymeket (sima levél és fodros) szintén ma ültettem,de őket nem a fűszerkertbe mert az egy olyan helyen van ahol folyamatosan tűzi a nap..hanem olyan helyre ahol csak délután kb 2-ig éri a napfény,ott szép és ritkábban kell locsolni,de van kint a kertbe is ültetve mindig ott viszont állandóan süti a nap.

A rozmaring...3. sikertelen év után (hihetetlen,hogy abból a sok magból soha még 1 se kelt ki) most szépen elsétáltunk az obiba és vettünk cserepes rozmaringot (nem a beltérit).

A legtöbb fűszernövény mediterrán ahol forró és száraz a nyár.

Egyébként én tavaly még borsikafüvet is ültettem és kész kis dzsungel lett belőle :)

Borsos mentát szintén ültettem az évelő és most szembesültem azzal,hogy nagyon utálatos mert terjeszkedik nagyon :S

Majoránnát szintén és kikelt szedtünk is lett azért,de valamiért nem lett olyan szép mint kellett volna.

2013. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Első hozzászóló: Tehát akkor szerinted mehet a fólia az összes kis edényre és ha látom hogy száradozik (amit nem értek hogyan tud a fólia alatt, de azért elhiszem neked :) ) akkor húzzam le a fóliát és öntözzem meg újra?


Második hozzászóló: látom már sokat kísérletezgettél a különböző növényekkel, kisebb nagyobb sikerekkel, és hasznosnak is tűnnek a tapasztalataid, csak azt elfelejtettem mondani hogy nekem az összes növényt lakáson belülről kell hogy elkezdjek növeszteni, mert norvégiában vagyok, ahol ugyan nincs túl meleg viszont egyre hosszabbak a napok, tehát a napocska is sokáig süt. Ilyenkor még esélyem sincsen bármit növeszteni a kertben. A hó most kezdett el igazán olvadni és a föld túl hideg/fagyos, és áztatja a lassan olvadó hó... :)

Kérem a további válaszokat! :)

2013. ápr. 16. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, kicsit félreérthető volt amit írtam, a száradást úgy értettem, hogy amikor napközben kiteszem a cserepeket az udvarra, (fólia le) ahol a legtöbb napfény éri őket, képesek kiszáradni.
2013. ápr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ugye azt nem igazán szabad nekik? Ha egyszer is kiszáradnak az nagy probléma nekik? Nem értek hozzá, most csinálok először ilyet és annyi kérdés merül fel :)
2013. ápr. 17. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kiszáradás még nem a világ vége, kibírják, de ha lehet ne tartson sokáig a száraz állapot. És inkább reggel vagy este öntözd meg őket, amikor még nem éri túl erős napfény.
2013. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!