Kezdőoldal » Otthon » Kert » Permetszert hova önthetem?

Permetszert hova önthetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eladósorba került a nagyfater motoros permetezője, viszont a tartálya tele van permetszerrel. Már évek óta benne lehet, nem hinném, hogy használható; ilyenkor mit lehet tenni? Hova önthetem/tehetem a megmaradt permetszert?

2013. ápr. 16. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Öntsd át benzineskannába vagy valami masszívabb tárolóedénybe, címkézd meg (nehogy baj történjen) és hívd fel azt a szemétszállító céget, aki felétek jár. Biztos átveszik vagy megmondják, hová viheted.

Semmiképpen ne öntsd a földre, vécébe stb.

2013. ápr. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segítettél (ment a plusz)!
2013. ápr. 17. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlspilázni.

Mondjuk 10 liter vízhez tett az öreg 10 ml permetszert, ez a mennyiség a legtöbb szernél ha megissza az ember, akkor is legrosszabb esetben egy hasmenést okoz, de legtöbb esetben ezt sem. És az évek során valószínűleg lebomlott nagyrészt, pl. ha sima klóros csapvízzel lett hígítva, akkor mondjuk 1 hónap alatt.

Szóval a 10 l permet nem környezetszennyezőbb feltehetőleg, mint ugyanennyi mosógépből kifolyó mosószeres víz.

Szóval keresel egy árokpartot, ahol nem jár senki, még kutya sem (de ez már aztán tényleg a legrosszabb eshetőségre való felkészülés), és ott öntsd ki.

2013. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!