Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes még idén koratavaszi...

Érdemes még idén koratavaszi növényeket elvetni?

Figyelt kérdés
Most költöztem új házba és szeretnék a kertbe vetni borsót, hagymát, fokhagymát,zöldségeket és nem tudom érdemes-e ilyen kései időben elvetni ezeket. Paradicsomból gondolom palántát kell vennem ha azt is akarok.
2013. ápr. 17. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. Nyugodtan vesd el őket.
2013. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze :)

Én se régen vetettem el az első magokat, mert még márciusban hó alatt volt a kert...

Borsót amúgyis lehet szakaszosan vetni, én azt többször szoktam.


A paradicsom és paprika fagyérzékeny, úgyhogy azt majd palántálni kell (vagy fóliába vetni), nekem már egészen helyesek, cserepekben vannak a házban. Megbízhatóbb, ha magam nevelem őket, mint palántát venni, amiből nem tudom, milyen lesz, különben is jó volt nézni őket, ha már kint nem volt tavasz.

2013. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindent lehet már.A paradicsom magot most vettettük a szabad földbe.Edzettebbek lesznek mint a piacos nagy fóliások. Eddig hiába vettünk fóliás ,kiültettük,összeestek

és csak 1-2 héttel előbb lett termés rajtuk. Az árán meg vehettünk volna 1 kg paradicsomot .

2013. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Én ezt még sosem mertem, elvégre érzékeny a fagyra és ki tudja, mi lesz... Bár ahogy beköszöntött az erőteljes tavasz, már gondolok arra, hogy megpróbálkozom a többi maggal is, nemcsak a korábbiakkal... :)
2013. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki március első hetében (én) elvetette a jó időben, annak átvészelte a 3 hetes havat és a fagyokat és most kb ott tartanak mintha 3 hét telt volna el normális időjárás mellett. Vagyis így április közepén a március végi állapotok vannak a kertemben. Bevallom, a hiányos kikelést most pótolom én is. Valahol túl mélyre vetettem (pl sárgarépa 1 centi helyet 3cm) így túlélte a csíra a fagyokat, de nehezen bújik ki. Pótláskor látom, hogy ott a sárga csíra, de nem tudni, hogy él-e még.
2013. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: Én borsót vetettem március elején és nemrég bújt ki... No sebaj, a fő, hogy él :)

Felbátorodtam és most már vetek mindent...

2013. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!