Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muszáj-e átlátszó cserépbe...

Muszáj-e átlátszó cserépbe ültetni az orchideát?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 09:56
 1/4 Antimod ***** válasza:
Biztos, hogy nem, a miénk egy kaspóban él már évek óta, és köszöni szépen, gyönyörűen virágzik.
2013. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek nem átlátszóban van, mégis gyönyörűen virágzik hetek óta. Én amikor beleraktam egy kaspóba, akkor pár napon belül elpusztult.

Nemrég olvastam egy trükköt, hogy alufóliával kell körbecsavarni cserepét és megszépül. Az új orchideám így van 1 hónapja és már hozott új levelet. Hogy van-e hozzá köze, fogalmam sincs...

2013. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

azért érdemes átlátszóba tenni, mert a gyökerekkel is vesz fel hasznos anyagokat a napfényből. Az ismerőseiteknél nem lehet, hogy kilóg pár gyökér a cserépből?

De nem muszáj, csak úgy jobban szeretik az orchideák. :)

2013. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Antimod ***** válasza:

"Az ismerőseiteknél nem lehet, hogy kilóg pár gyökér a cserépből?"


Akkor itt a kulcs, szépen kilógatja a gyökereit szerteszét, bár napfényt csak a nap kis részében kap. Viszont a páradús otthoni atmoszféráért valósággal rajong. :)

2013. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!