Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hová lettek a méhecskék?

Hová lettek a méhecskék?

Figyelt kérdés

Van virágzó gyümölcsfám. Minden évben el szokták lepni a méhek, így be is porozzák. Idén egyetlen egy sincs rajta.

Ti láttatok az idén virágzó fát, amit elleptek a bogarak?


2013. ápr. 24. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Hová tűntek?

- Tömeges méhpusztulás volt vmelyik évben a repce virágzásakor használt rovarirtó kipermetezés miatt, és azóta is szinte minden évben van egy ilyen az oda nem figyelés miatt,

- a kerttulajdonos lát egy levéltetűt és már fújja az actarát ész nélkül, ami méhekre kifejezetten veszélyes, de szabadforgalmú szer, bárki megveheti

- méheknek is sok betegségük van,

- talán a méhészek közül is egyre többen hagyják abba

:(

2013. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor nálunk vannak kint a 10Ha-on a méhek:-)nem kekeckedésből de nálunk kint iszonyat sok van a gyümölcsösökben!
2013. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Becsüld is meg őket, mert felénk is nagyon kevés van. Poszméh igen, de háziméh az valóban kevés.
2013. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Örültem is nekik nagyon tegnap mikor végigjártam mindent!Még beszéltem is hozzájuk:-)Tavaly nem volt jóformán egy méh se!
2013. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!