Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaszi ásás - nem a legjobb,...

Tavaszi ásás - nem a legjobb, de azért ér valamit nem? Paradicsomültetés.

Figyelt kérdés

Tavaszi ásással kapcsolatban annyi a kérdésem, hogy a nem teljesen „sterilizált”, apróbb, szinte kivenni kínszenvedés gyökerek, és az ezekhez kapcsolódó apró, gyenge kis növények beforgatása a ~30 cm lyukba eredményes-e gyomtalanítás céljából. Úgy értem, ha beforgatjuk, akkor az ott bomlik-e? Mivel a gyökere elég mélyen van, a felszíntől. De tegyük, fel – mivel a föld nem átlátszó – hogy a felszíntől 5-8 cm-re kerülnek ezek a gyökerek és újra kihajtanak… lehetséges ez? A paradicsom palántákat nem zavarják majd(?) ezek a könnyű, gyenge, kiforgatott, agyongereblyézett, de gyökereikkel ideális helyen lévő gyomok, amelyek ha sikeres helyen vannak, előbb utóbb kikelnek. Mivel szeretném komposztálni is a földet, amely a paradicsomon kívül, ezeknek a gyomoknak is jó. Bár, attól is függ, hogy a komposzt, tőlük mennyire van távol.

és igaz ami igaz, a paradicsom a porhanyós, homokos és agyagos föld közötti állagot szereti (igaz?), és nem a legjobb ha kavicsok akadályozzák a fejlődésben, de az az igazság, hogy a földben néhol néhol, akadnak kavicsok, kisebb sódermaradványok, a lehető legjobban ezt is szelektáltam ki.

Meg szeretnék nyugodni, hogy ez nem okoz-e olyan nagy gondot?


Tehát a lényeg, hogy minél kevesebb a paradicsomtól tápanyagelszívó növény, vagy bármi akadály legyen. Ezért próbálom az összes potenciálisabb gyökerez kiszedni. Később, mikor a paradicsom már fejlődésnek indult, tervezem mulcsozni is a talajt, onnantól könnyebb lesz…


Addig is érdekelne a vélemény, tapasztalat!

Köszönöm



2013. ápr. 26. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, előfordul, hogy a tősarjas gyom még 30 centiről is feltör, de ez nem gyakori. 5-10 centit szinte mindegyik túléli ,még talán a tyúkhúr is ha nem vágod ketté. A sok és nagy kavics az gond lehet a fejlődésben, de szinte minden földben elfordul. Ha kiszeded, azzal csak jót teszel, több helye lesz a földnek és a gyökérnek. Még haszna is lehet: Ha a tetejére rakod a kavicsokat a földrétegnek a paradicsom köré 20 cm sugarú körben, akkor lassabban szárad ki a földje és a gyom sem fog könnyen a felszínre törni. A paradicsomot ne csak kapáld, hanem gyomláld (kézzel), mert a kapálással a növény talaj feletti része eltűnni, de a gyökeréről (pl tarack, gyermekláncfű stb) napok alatt újra életre kel. Elképzelhető, hogy van nitrogén termelő gyom, az még jót is tehet a paradicsomnak, de csak a következő évben. Ha a komposztot megfelelően forgatod, érés után a gyommagvak nem nagyon fogják benne túlélni. A félig kész komposztot ezért sem érdemes kiszórni, mert gyomosítás lesz csak belőle.
2013. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Értem, és megpróbálom praktizálni az olvasottakat. Igen, a kavicsokat majd még szedegetem, és a lehető legjobban kiszedem. Jövő hét csütörtökén ültetem a paradicsomokat, addig még ápolom a földet.

Naponta többször meg gereblyézem, locsolom, majd újra gereblyézem, most hogy mennyire hasznos, azt nem tudom - ha szabad ilyen értelmetlenséget mondanom.


Amit a boltokban árulnak, komposzt, az azért hasznos nem?

2013. ápr. 26. 22:35
 3/3 A kérdező kommentje:

A komposztot a palánták elültetése után is bele lehet dolgozni a földbe?

Körülbelül mennyit?

2013. máj. 6. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!