Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tulipánt elvirágzás után ki...

A tulipánt elvirágzás után ki lehet szedni vagy átültetni?

Figyelt kérdés
Szeretném őket ilyen ültetőtálakba rendezni, de ha megvárom az őszt, már nem fogom őket megtalálni. Most még látom, hogy hol vannak, mert zöld a száruk. Bajuk lehet ha kiszedem őket és átrakom? Némelyik fajta még virágzik, némelyik meg már elvirágzott és hát nem csak tulipán, hanem krókusz, jácint, írisz is van.
2013. ápr. 30. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor szedheted fel, ha már a levele is elszáradt. Azonnal is elültetheted, de jobb ha vársz vele őszig.
2013. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az összes hagymásnál meg kell várni még a szára elszárad mert úgy jut vissza a tápanyag a hagymába.Egyébként lényegébe most is átültetheted csak a szárát ne törd le mert nem lesz a következő virágzásnál szép.Én úgy szoktam amikor pár évente szétültetem a hagymákat,hogy egy kicsi botot vagy valamit ledugok oda ahol vannak szóval megjelölöm a terepet és így bármikor megtalálom őket :)
2013. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:
A tulipánnál úgy tudod megjegyezni, hogy akkor szedd fel, amikor a gyerekek iskolából nyári szünetre jönnek, tárold szellős helyen, és akkor ültesd el, amikor az iskola megkezdődik.
2013. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!