Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea tartók! Használt már...

Orchidea tartók! Használt már valaki LED lámpát a növényekhez, virágzás serkentőnek, növekedésgyorsítónak? Bevált? Hol vettétek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 14:07
 1/5 anonim válasza:
Használtam. Volt egy hideg fehér g4-es ledem az asztali lámpába, azzal 2 Chili palántát meg tudtam világítani. De ez költséges megoldás és szerintem nem optimális (léteznek persze nagyobb izzók, nagyobb foglalathoz). Ha rám hallgatsz beszerzel egy fénycső armatúrát 6400k hideg csővel szerkesztesz hozzá valami búrát (4-5 ezres összköltség) és akkor több palántát is meg tudsz világítani.
2013. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ja bocsi most nézem, hogy Orchideához kell bár ahhoz is jó ez a megoldás, csak kevésbé esztétikus
2013. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, orchideához kellene. Azért köszönöm a választ!
2013. máj. 8. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van, és elég sok orchimat bevilágít, kb. 12 db szoláriumozik így. Használ, most, hogy itt ez a 2 hetes borús idő, az enyémek most is fejlődnek. Én növényfejlesztő lámpát kértem 1 villamossági szaküzletben, és 800 Ft az ára, 40W izzó, de van 60W-ban is. Szerintem a virágzás beindításához Substral kell, nekem ez vált be, a növénylámpa csak kiegészítés, a borult időkre, meg télen, és Miltóniákhoz, Cambriákhoz ne használd, mert szó szerint összezsugorodnak az ilyen fénytől a virágai, még ha messzebb is teszed a lámpát.
2013. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Pontosan hol lehet ilyesmit venni, mert amit neten láttam, az 14 ezer volt. Nekem azért kellene, mert nálunk nagyon sötét a lakás, es muszáj nekik valami kiegészítés. Így nem fejlődnek kellőképpen sajnos. :( tapoldatozom őket, de nagyon kokadoznak es szerintem a fény hiány miatt.
2013. máj. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!