Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen műtrágyát célszerű...

Milyen műtrágyát célszerű vagy szükséges kiszórni és bedolgozni a talajba közvetlenül a fűmagok kiszórása előtt?

Figyelt kérdés

A gyomirtás már megtörtént. (Először tavaly októberben, majd idén is, az elmúlt hét elején.)


Most kellene majd meglazítanom a talajt.

Egy átkapálásra gondoltam, kézi kapával.

(Rotációs kapánk sajnos nincs.)


Gondolom ilyenkor még füvesítés előtt célszerű valamilyen trágyával javítani a talaj tápanyag háztartásán.


Milyen anyagokat szoktak ilyenkor használni?

A fűmagok kiszórása előtt mennyi idővel kell ezeket a talajba juttatni?



#műtrágyázás #füvesítés #talaj előkészítés füvesítéshez
2013. máj. 14. 08:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom - és a legtöbb kertészet és cég úgy ajánlja - hogy a füvesítés előtt nem kell sem trágyázni sem műtrágyázni. Egyik ok, hogy a gyomok így még jobban erőre kapnak és nehezebben nyomja el őket a rendes fű. Illetve a fűnek nincs szüksége nagy tápanyagra az első fázisban, megelégszik a sok vízzel. Pótolni majd az első nyírás után érdemes gyeptrágyával, amikor eléri a 10-12 centit a fű, ha nem tetszik a kövérsége, színe. Elsőre nem szabad alacsonyra vágni, elég a fűnyírót a legmagasabb állásba állítani, kb 6-7 cm-re. Gyomírtás után érdemes várni 10 napot a magvetéssel.
2013. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!