Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam az avokádót?

Hogyan gondozzam az avokádót?

Figyelt kérdés

Télen elültettem jópár avokádó magot. Leszedtem róluk a kemény héjat, majd párat kis pohárkákba tettem, hogy csak az alját érje víz, párat pedig bedugtam a szobanövények mellé a földbe. Egy ilyen földbe dugott mag bújt ki, de csak most vettem észre, mikor már vagy 10 cm hosszú szára van, és legalább 6 levélkéje. Hogyan tovább? Ültessem át saját kis cserépbe? Milyen gyakran kell locsolni? A fényt vagy az árnyékot szereti? Mekkorára nő meg? Lesz virága?


Köszi a segítséget!



2013. máj. 24. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a választ :

[link]

2013. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy érted,hogy leszedted a kemény héját? Tehát ami az avokádóban van,azt még ki kell fejteni? Bocsi,de Én csak gratulálni tudok a Te sikeredhez,pár éve próbálkoztam Én is,de sikertelenül.
2013. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen, igen...kiszedtem az avokádó magot, azt ugye egy barnás roppanós féle héj fedi...azt még szépen kézzel le kell róla szedni, mint a főtt tojás héját...és akkor egy ilyen vajszínű bőr szerű tapintású puhább mag kerül elő, azt kell elültetni...


Sok sikert neked! :) állítólag nagyon szép szobanövény lesz belőle :)

2013. máj. 25. 13:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja igen igen,oké Én is eljutottam a bézs színű részig.

Olvastam egy másik kérdésnél,hogy válaszként írod,hogy vízben,mint ahogy Én is próbálkoztam,úgy Neked sem sikerült,hanem félig ledugtad a "tojást" egy szobanövény földjébe és úgy.Remélem sikerül idén beszereznem valahonnan egy avokádót (mert ahol Én lakom nem könnyű) és akkor kipróbálom így.Egyébként annyira nem nagy szám a növény szerintem,de hangzatos, és lehet,hogy még megélném,hogy teremjen.Na az lenne a kánaán!:)

Biztos olvastad Te is a másik Válaszolód által belinkelt oldalt.Le fogod csípni a növényt,ahogy ott írják?

További sok sikert!

2013. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
le, le fogom, több oldalon is olvastam, hogy ezt ajánlják, akkor szép formás lesz...én nem fát szeretnék belőle, termést meg nemigen várok, mert amúgy nem szeretem magát a gyümölcsöt :) csak szeretek magról nevelni növényeket, ezért kezdtem bele :)
2013. máj. 27. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is imádok magról nevelni,az olyan bensőséges...:) Ha gondolod csere-berélhetünk magokat!?
2013. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem is nagyon jó elfoglaltság. Én is elkezdtem már egy ideje :)
2013. máj. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!