Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudok bonsai magokat venni?

Hol tudok bonsai magokat venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék bonsaiokat, de sajnos nem tudom honnan vehetnék különböző magokat. Vaterán találtam, de sajnos licites és elég rizikós, mert általában mindig tullicitálnak, illetve az ár általában felmegy 1500 fölé is, ami szerintem 1-1 magért elég durva.

Köszönöm a segítséget. :)



2013. máj. 25. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, előbb inkább nézz utána, olvass hogy mi az a bonsaii! Vannak erre szakkönyvek. Az nem egy külön mini faj, hanem egy nevelési módszer. A magok ugyanazok mint amiből a normális 10-20-30 méteres fák nőnek! Bizonyos fajok bonsaiiként való nevelése egyszerűbb vagy egyszerűen csak tetszetősebb az eredmény, érdekes a színe. Ne dőlj be mindennek! Egy sima akácmaggal is kezdheted amit az erdőben szedsz. 10 év múlva akár szép fácskává nevelheted.
2013. máj. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze bizonyos fajok felelnek csak meg bonsai nevelésre, mivel szobanövény. Egy nálunk honos fa, ami téli pihenést végez, lombot hullajt az nem nevelhető lakásban, legfeljebb bonsaihoz hasonló formára szabható. A trópusi fajok megfelelnek a nevelésre, de a magas pára és viszonylag magas hőmérséklet miatt a lakásodban inkább a gombák fognak burjánzani a falon mint a bonsaiok az ablakban. Inkább üvegházi nevelésre alkalmas nálunk hosszú távon. Más különben hamar elpusztul.
2013. máj. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb fából, cserjéből lehet bonsai növényt nevelni.


A "bonsai mag" kifejezés a tudatlan vevőközönség brutális átverése.


Én, mint kertész csalásnak minősíteném a félretájékoztatás (félrevezetés miatt).

2013. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, akkor úgy kérdezem, hogy hol lehet olyan bonsái nevelésre alkalmas növény magot venni, ami eltartható akár lakásban is, illetve lehet nevelni lakásban. Nyilván van ilyen faj... mivel sajnos nincs üvegházam :)
2013. máj. 26. 20:47
 5/8 anonim válasza:

erre jóformán bármilyen fás szárú növény magja megfelel, de biztos hogy meg akarod nehezíteni a saját dolgodat? Mondjuk azt sem értem hogy miért akar valaki úgy bonsai készítésnek nekifogni, hogy halvány lila gőze sincsen róla. Pedig ma már magyarul is sok írás elérhető az interneten. Ha beírod a google-ba akkor csak az első oldal találatai közt tucatszor elolvashatod hogy felnőtt fából/cserjéből nevelik, csak ritkán magról.

Ha bonsai-t akarsz csinálni, legjobb ha válladra kapod az ásót és kimész az erdő szélére. Olyan fát kell keresni amit nemrég kivágtak/kiőlt de a gyökere még a földben van és tőről hajtani kezdett.(és persze kezelhető nagyságú, nem méteres átmérőjű)

Ezt hazaviszed, letisztítod, és innentől a bonsai-nevelői stílusodra van bízva hogy mit csinálsz vele.

2013. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
inkább vegyél "ritka bonsai magot" jó drágán, ha szerencséd van ki se csírázik...
2013. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A bonsai-mag szaküzletboltba. Ugyan olyan mint a nagy fának a magja, csak kisebb. De neked amúgy nem ajánlom a bonsai fát..
2013. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ennyi parasztot egy helyen... feltett egy kérdést szerencsétlen és mindenki nekiesik oltogatni. Nyilván nem születik mindenki kertésznek! Nem értem miért kell egyből pattogni,ha valaki nem ért valamit, valószínűleg szeretne nevelgetni egy fát ami "bonsai"-os, miért nem lehet normálisan pár mondatban felvilágosítani, hogy mi ez és hogy működik, milyen magot kell hozzá szereznie. Nem erre lett kitalálva ez a cseszett oldal? Hányingerem van már ide feljönni mert a kérdések 98%-a alatt okoskodó, mindent tudó hülyegyekerek vannak. Titeket is így oltottak az iskolában ha nem értettetek valamit?..
2014. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!