Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tizenöt évesnél idősebb...

Tizenöt évesnél idősebb rózsatöveket át lehet/érdemes ültetni?

Figyelt kérdés
Van esély arra, hogy nem pusztulnának el? Jelenleg szépen virágoznak.

2013. máj. 27. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már ültettem át és gyönyörűen virágoznak. A szüleim kertjében kisgyerekkorom óta volt egy rózsa. Ők is átültették építkezés miatt. Amikor meghaltak és eladtam a házukat, nem volt szívem otthagyni a rózsát. Sőt nem egyszerűen átültettem, hanem tőosztással megosztottam. Arra vigyázz, hogy a tő közepétől számítva legalább 50-60 cm-re kezd az ásást és úgy menj le a gyökerek alá. Nagy földdel emeld ki és utána slaggal mosd le róla a földet, hogy a gyökér sérülése a lehető legkisebb legyen. Ha nekem sikerült, neked miért ne sikerülne?
2013. máj. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászóló! Köszönöm a részletes válaszodat! Jó, hogy megírtad az átültetés részleteit is és a személyes tapasztalatodat! Így már bátrabb vagyok. (Az én rózsáimat a szomszéd tépkedte, tördelte, emiatt ültetném át.)
2013. máj. 27. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, egy dolgot kifelejtettem: az új gödröt 1-2 nappal korábban ásd ki és jól iszapold be, hogy a környező talajban megfelelő legyen a nedvességtartalom.
2013. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos és figyelmes vagy, hogy ezt is megírtad és köszönöm a jó tanácsot!
2013. máj. 28. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsétek volt,hogy így sikerült és nem ment tönkre a növényetek.Miért kéne lemosni róla a megszokott kis földjét?Ezzel pont bántva a gyökereket,melyekre igen,vigyázni kell ráadásul ebben az esetben pont több évig egy már megszokott közegben volt.Bármit ha átültetünk,a lehető legtöbb földet vinni is kell vele,tehát földlabdával együtt kerüljön át,amekkorával csak lehet.
2014. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jan. 27. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!