Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam paradicsompalántákat,...

Kaptam paradicsompalántákat, elég kókadtakat beraktam őket vízbe aztán elültettem őket, de csak kókadtak maradtak! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek,hogy magukhoz térjenek?Már egy kicsit vissza is vágtam.
2013. máj. 28. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne vágd vissza őket! Csak öntözd rendszeresen. Ha életképesek, akkor meg fognak maradni.
2013. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!Bár az elszáradt és fonyatt leveleket vágtam le!
2013. máj. 28. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:

csak nincsenek hozzászokva az új klímához(kintihez) ezért van ,hogy enyhén megdől vagy elkókad...illetve a gyökerét is megbolygattuk, ez miatt van....szóval ez természetes...lehet ledobja néhány levelét,de kihajt..szóval ez természetes...locsold....ennyi

ahogy az előttem szóló mondta

2013. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Visszavágni,na ép ezt nem kellett volna .Majd magukhoz térnek 1-2 nap elteltével .
2013. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szegény növények fel lettek szedve a talajból,ahonnan keltek, új helyre lettek ültetve, hideg az idő, hideg a talaj, esik az eső, ez elég stresszes számukra. Nem kell őket piszkálni. Ha kicsit felmelegszik az idő akkor majd észhez térnek,majd megelevenednek.Öröm az ürömben, hogy legalább nincs forróság és nem égnek ki még mielőtt megfognák :)
2013. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat hasznosak voltak!Eléggé kezdő vagyok még a témában! :) Hallottam olyat is hogy tegyek kávézaccot a paradicsom földjére!Ez tényleg jót tesz neki?
2013. máj. 28. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

igen...

vagy locsolólét:25dkg kávézacc+5liter víz

néhány nap alatt kilúgozódik és locsolhatsz vele minden olyen növényt ami szereti a savanyú kémhatást...(N,K)

2. voltam

2013. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
oké köszi 2.!A paprikát is locsolhatom vele?
2013. máj. 28. 19:00
 9/12 anonim ***** válasza:

2-es

ja

2013. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Túl drasztikusan, kis földdel lettek kiszedve a helyükről - gondolom szabadföldik voltak és nem poharasak. Ültetésnél jól meg kell tömöríteni a földet a töveknél és rendesen belocsolni. Szerencsére most nincs tűző nap se hogy gátolná az észheztérést. A paradicsomnak rengeteg hajszálgyökere van, ami ha megsérül, egy bizonyos határ fölött, a növényke csak vegetál vagy elpusztul. Esetleg még az is hátráltató tényező, hogy azonnal el kellett volna ültetni őket vízbe rakás helyett, így a gyökerekről az a kis föld is lemosódott ami kapcsolatot teremtett volna az új földdel. Olyan mint zokni nélkül bakancsban mászkálni.
2013. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!