Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növénynek jót tesz a nem...

A növénynek jót tesz a nem természetes fény?

Figyelt kérdés
Sehogy sem tudom a citrömfüvem napfényes helyre rakni mert panelben lakok nem süt be a nap. Ha megvilágítom folyamatisan erős fényű ledlámpával az is jó? Lépcsőházba nem akarom kirakni mert úgy tudom tilos meg sok növényünket ellopták már.
2013. máj. 30. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg jó lenne, csak nem tudsz olyan erös fényt biztositani, ami elég lenne neki. Ehhez igen komoly teljesitményre lenne szükség, és az sem mindegy, hogy milyen a fény szine.


Ha meg tudod oldani, hogy ablakban legyen, akkor esetleg túlél valameddig, de nem biztos.

2013. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grilka válasza:
Irodánkban neon/fénycső alatt a fokföldi ibolya csodaszép volt.
2013. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3, 12ledes lámpával világítom körbe. Semmilyen növény nem marad meg olyan hülyén van a szobám elrendezve hogy besüt a nap olyan 4körül de akkor is csak az ágyamra. Próbálom minnél fényesebb helyre rakni jó lenne ha megmaradna. Már elég erős gyökeret növesztett remélem ez jó jel.
2013. máj. 30. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A növénynek mind1 a fény eredete, de a színképe nem! A led élből nem jó. Gyártanak speciálisan nekik megfelelőt (magyas kibocsáját vörös és kék tartománybea, kevés sárga és zöld), főleg akvarisztikai célra, de lehet más növényhez is használni. Nyilván annyiba is kerül, tehát azt a 3-4 ezer akkor rá kell szánni, plusz ugye a villanyszámla.
2013. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

régen volta az a lámpa amivel az arcüreg váladékot tisztítottak vagymit....na szóval elvileg az is jó..illetve a neon...most nem akarok reklámot csinálni vagy,hogy valaki arra asszociáljon, hogy én termesztek ilyesmit,de

a Cannabis termesztésél is alkalmazzák a neont és tökéletesen működik...ahogyan az előttem szóló irodista említette fokföldi ibolyánál:DDDD

2013. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!