Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegsége van a bazsali...

Milyen betegsége van a bazsalikom palántáimnak?

Figyelt kérdés

[link]


A linken látható képen is de ha neadjisten valamiért nem jelenik meg akkor úgy néz ki a bazsalikom levele, hogy először barnás színt vett fel,utána elkezdett begyűrődni majd a szár elvékonyodott és elpusztult. A levél pedig el is száradt. Másik palántákon is megjelent a betegség.

Mit tudnék rá esetleg permetezni?


2013. jún. 6. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Utálja a zsákos, savanykás tőzeges földet. A kertiföldet sokkal jobban szeretné.
2013. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elképzelhető,hogy akkor azért nem is nőnek?mert ezek már vagy 1 hónapja ekkorák. nem nőttek semmit.
2013. jún. 6. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy cserép bazsalikomot a Tescoban vagy a Lidliben, vágd vissza talaj fölött 5-8 cm-re, a levágott hajtások alsó szárán a levelet csípd vissza legalább 5 cm hosszan és állítsd őket egy pohár vízbe. Gyorsan és jól gyökeresedik, minden hajtásból saját növény lesz + a vásárolt cserépben lévő. Olyat válassz, ami jó bokros. Ha kigyökeresedett, ültesd földbe, a hajtáscsúcsot csípd vissza, hogy bokrosodjon. Ha gyökereztettél már pletykát, akkor érted, amit írtam, ha még nem és elakadtál, kérdezz nyugodtan.
2013. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

még nem csináltam ilyet.igazából újdonság is volt nekem. hobbinak kezdtem el a gyógy és fűszernövény "termesztést".

Jópofa dolog. Kipróbálom amit írtál. Kösz az infót.

Meg ráguglizok hátha kiderül még valami. A beteg növényeket meg lehet valahogy menteni?

2013. jún. 6. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!