Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrott kútból szürke homokos...

Fúrott kútból szürke homokos víz jön fel. Hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés
szivattyút cseréltem, ami 800l/h-val többet hoz, adat szerint. A szivattyú 5 méter mélyen van, és onnan számítva 12 méter hosszú szívócső van letéve a földbe.

2013. jún. 13. 05:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fúráskor el érték a rendes vizet,akkor legalább huszonnégy órát szivattyúzni kell, hogy le tisztuljon.
2013. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kút nem most lett fúrva, hanem több éve, most csak szivattyúcsere volt.
2013. jún. 13. 07:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az előző szivattyúnál tiszta volt a víz, akkor le rakódót a homok. Nem tudom helyesen írom e le , de meg kell vomáztatni. ami azt jelenti, hogy nagy nyomású levegővel szokták be fúvatni. Másik lehetőség,nagy teljesítményű szivattyúval meg kell szívatni. Szűrő fel rakása is segít,csak azt sűrűn kell tisztítani.
2013. jún. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
olyat is mondtak már, hogy hosszú a szívócső, de az előző szivattyúnál ilyen hosszú volt. Azzal a különbséggel, hogy az előzőnél 3/4"-os volt a szívó, most meg 1"-os.
2013. jún. 13. 08:13
 5/8 A kérdező kommentje:
a privát üzeneteket nem tudom megnyitni :-( köszi
2013. jún. 13. 08:36
 6/8 anonim válasza:
A leírtak alapján szerintem túl mélyre lett téve a szívócső, valószínű, hogy közel van a kút aljához és azért szív homokos vizet. Amúgy milyen szivattyúról van szó? Mert a szárazbeépítésűek többsége áltagan 8 m mélyről tud csak szívni. Mérjétek meg egy mérőszalagra kötött kő segítségével a víz mélységét, és a csövet ahhoz igazítságok méretben. Kb. 30-40 cm-el rövidebbre vájgátok, mint a víz. A szívócső végére pedig tegyetek lápszelepet. A nagyobb szennyeződéseket megfogja. A homokolással pedig érdemes vigyázni mert igen hamar kinyírják a szivattyút!
2013. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Most gondoltam bele, hogy fúrt kútról volt szó. De a szívócső rövidebbre vágását szerintem érdemes ez esetben is megpróbálni!
2013. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
arra már én is gondoltam, hogy túl hosszú a szívó, márcsak abból is, hogy az előző szivattyúnál 11.8 méter volt a szívó hossza. Na most ezt a hosszt én meghagytam, csak méret változott 3/4"-ról 1"-ra. A szivattyú típusa: JP-900 ; ez egy 900 watt, 7m/42m ; 3600l/h teljesítményű gép, hasonló kivitelű a pedrollo-hoz, csak ez teljesen magyar. A választ ,és a tanácsot köszönöm szépen.
2013. jún. 13. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!