Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicsinek bizonyul a balkonládá...

Kicsinek bizonyul a balkonládám a paradicsomoknak, ez gond lehet?

Figyelt kérdés

Életemben először gondoltam az erkélyen megpróbálok paradicsomot termeszteni. Rokontól kaptam 6 kis palántát amit már ugye kiültettem és igen szép nagyra nőttek. Átlagos méretű balkonládám van, múlhéten raktam még rájuk földet, mert kikandikált egy pár vastag gyökér. Egy ládában 3 tő van, amik kb 15-20 cm-re vannak egymástól. Ma pedig észrevettem, hogy mintha tele lenne apró cérnával a föld felszíne...kibújtak a pici gyökerek. Még tudok rá kb 3cm földet tenni, de elég lesz nekik ennyi? Már virágoznak, és félek, ha megpróbálnám külön ültetni őket mondjuk vödörbe, tönkremennének. Elég lesz nekik így is a föld, vagy ültessem át őket? Valami ötlet tanács? Nagyon rossz nekik, ha mégis kevés lesz a föld és kint vanank az apróbb gyökerek?


A válaszokat előre is köszönöm.


Egy kezdő paradicsomtermesztő :D



2013. jún. 16. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
mi régebben olyan előnevelt paradicsompalántákat vettünk,amik már javában virágoztak...elültettük,és rendesen megeredt...szóval nem veszítesz semmit,szerintem nyugodtan megpróbálhatod;)
2013. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A neten láttam külföldi balkonkertészeket, akiknek nevetségesen kicsi, kb. 20 cm átmérőjű cserépben volt a paradicsom és más nagyobb növény. Ha stabilan állnak és ki tudod karózni, akkor hagyd őket, és lásd el a paradicsomot tápoldattal heti egyszer. Így termesztik az amerikai nagyokosok is, vagy belerakják a kicsi, alul lyukas cserepeket egy nagyon híg tápoldatos vízzel teli lapos tálba.
2013. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zakos ***** válasza:
Ha kicsi ládában vannak, akkor erőteljesebben is tápozhatod.
2013. jún. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor maradnak már ebben a ládában. Tápoldatozom őket szépen, reggel este locsolom is és igen ki vannak karózva :) Nem merném már őket bolygatni... majd jövőre nagyobb ládába ültetem a palántákat :)
2013. jún. 17. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!