Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek fölösleges egy...

Szerintetek fölösleges egy medence otthonra?

Figyelt kérdés
Most szeretnék venni egyet, de nem tudom,hogy vegyek e.. Szerintetek? Ti vennétek ?

2013. jún. 18. 14:58
 1/8 anonim válasza:
Attól függ hogy milyen területen laksz mellezünk itt a Duna és ingyenes. Ha olyan területen vagy ahol nincs fürdő hely vagy drága akkor meg éri venni egyet
2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kudos válasza:
megéri a gyerekek is imádják és este jó beülni :)
2013. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megéri.

Nekem is volt ilyen gumimedencém még úgy 6 éve vettem meg olcsón a szomszédomtól. 3 éve kezdtem el megépíteni a saját egyedi medencémet. Igaz hogy nem nagy mert 8 méter hosszú és 5,5 méter széles és úgy 1,4 méter mély, de nekünk az bőven megfelel. Simán be lehet oda ülni, sörözni a haverokkal, barátnőm is imádja. Eddig csak meszelve volt, 2 hete álltam neki a csempézésnek plusz már szűrőt is szereztem és feszített víztükrös lesz az egész, de sajnos még nincs teljesen kész, így még használhatatlan :(

Én is csak azért kezdtem el építeni mert egyrészt nagy a hely. Másrészt itt a legközelebbi tó is vagy 15 km-re van. Van innen nem messze egy fürdőző hely, de az nagyon kicsi területen van és iszonyat nagy a tömeg plusz semmit nem lehet ott csinálni nyugodtan. A másik ilyen medencés strand a közelben meg horror áron, van plusz a parkolás, mert elég rossz helyen van ahová nem jár busz. Ez van én azért kezdtem ezt el. Már megérte mert tavaly is meg azelőtt is amikor félig kész volt használtuk. Most hogy időm is lesz a nyáron meg anyagom is van, így ki lesz szépítve az egész, remélem még július végén és augusztusban is lesz ilyen jó idő, mert addigra leszek kész vele, és azért fel kell azt avatni :)

Meg ugye mi a párommal gondolunk már a gyerekeinkre is, igaz még nincs gyerekünk,. de ha lesz akkor tuti élvezni fogja:)

2013. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fű az egy hét alatt kirohad alatta, hónapokba telik mire rendbejön. Viszont már viszonylag olcsón lehet venni ahhoz képest, hogy a strand macera a lopások az utazgatás és a jegyváltás végett. Ha van kutad akkor egy ezresből teletöltheted, a medence meg eláll akár 10 évig is. Azt nem tudom, hogy az algásodást hogy lehet megakadályozni ilyen tűző napon vízforgató szűrő nélkül. Mert az plusz 30-40e ft.
2013. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg 12-13 évesek a gyerekek addig érdemes venni, utána úgyis elmennek csajozni/pasizni a strandra inkább a haverokkal és nem otthon fognak ugrálni fejeseket. Ha kicsik a gyerekek akkor érdemes venni persze ha a füvet nem sajnálod, aztán később eldöntheted, hogy kiépítesz egy fix ásott medencét vagy rájössz, hogy felesleges mert a szomszédok csorgó nyállal figyelik az asszonyt a tetőtéri ablakból... ;)
2013. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mindenképpen! Mi a Tisza mellett lakunk (300méter-re szó-szerint) és van 2 termálfürdő (3-3km-re) és ennek ellenére évek óta (7 éve) van az udvarban állandóan! Olyat vegyél ami vízforgatós és megtérül az ára hidd el! Jó, h. nem kell cuccolnod mindent magaddal a vízpartra és belépőt sem kérnek, valamint olcsóbban eszel, iszol :)
2013. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kudos válasza:
megéri! a strandon csak enni inni többet költesz egy alkalommal
2013. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire szeretsz pancsolni. A medencével sok macera van, nem olcsó a fenntartása sem, de szerintem megéri, hogy kilépve a lakásból már hűsölhetsz a vízben, akár pucéran is, bevihetsz a vízbe egy sört, csak azok zajonganak körülötted akiknek te megengeded, csobbanhatsz egyet éjfélkor is, ha ahhoz van kedved ésatöbbi ésatöbbi...

Én a kútvizet hanyagolnám, csak akkor jó, ha nem túl vasas vagy mangános. Ha vasas és a klór hozzáadása után bebarnul (vödörben kipróbálni előre), akkor nem érdemes vele tökölődni, csapvízzel kell feltölteni. Ha talajvízkút, akkor nagy eséllyel szennyezett, mint a magyarországi hasonló kutak többsége. Ha rétegvízkút, akkor valószínű, hogy csak a vassal lesz gondod. Ha ivóvíz minőség jön a kutadból és nem vasas akkor mákod van és örülj, használd egészséggel.

Ne feledd, hogy a medencével munka és költség jár, (vegyszerek, áram, víz, úszó adagoló, alátét fólia, takaró fólia, vízforgató, medence porszívó, létra, hőmérő, nyugágy, gumimatrac,fölöző,fölözőháló, vízforgató, tesztcsíkok meg a jóistenke tudja mi még...)

Aki olcsón akarja megúszni annak vagy szerencséje van, vagy elmegy a kedve az egésztől, olyan orbitális szívásokba bukik bele.

Ha a munkát és a költséget vállalod, akkor mindenképpen megéri, jó szórakozás az egész családnak és ha belejössz heti 1-1,5 óránál nem kell többet rááldoznod, persze csak ha homokszűrőd van. A papírszűrőt jóval sűrűbben kell tisztítani.

Nagyon fontos, hogy előtte tájékozódni, nem utána meglepődni!

2013. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!