Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudnám megakadályozni...

Hogy tudnám megakadályozni hogy reggel a kerti sátorban arra keljek fel hogy tiszta izzadtság vagyok?

Figyelt kérdés
Van a kertben egy sátrunk felállítva és néha ott alszunk éjszakára, csak egy a baj, az, hogy reggel sokkal hamarabb felébredünk (7-8 órakor) mint kellene, méghozzá azért, mert akkor a nap már süt a sátorra, és akkor annyira meleg lesz bent, hogy arra ébredünk fel, hogy az egész testünk le van izzadva, pedig takaró nélkül alszunk és van szellőző (szúnyogháló) a sátron. Van-e valami megoldás erre, azon kívül, hogy hamarabb feküdjünk le?

2013. jún. 19. 23:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
Igen, ne aludjatok a sátorban.
2013. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Nálunk még most is 26 fok körül van kint, bent meg 28, kibírhatatlan.

2 A sátrakon lévő szellőző annyit én hogy egy pici levegő bemenjen, de ha nincs kereszthuzatra lehetőségetek akkor cseszhetitek az egészet, de még amúgy is. Az egy vékony többnyire már műszálas vászon anyag ami baromira szigeteli a hőt, és mivel vékony papír réteg az egész kb így egy kis napnál is hihetetlen hamar képes felmelegedni.

Én egyszer voltam sátrazni kb ilyen idő volt akkor is mint most, és már reggel 7 körül amikor még árnyékban jó idő volt, de amint egy kis napfény érte a sátrunkat már meglehetett benne dögleni.

Szerintem ne aludjatok kint, mert ilyenkor totál értelmetlen, este ablakot kinyitjátok fulra akkor elég kellemes idő lehet bent, majd hajnali 5 kor valamelyikőtök keljen fel és csukja be az ablakot plusz ha van redőny maxra lehúzni vagy függönnyel amennyire lehet sötétíteni hogy az ablakon ne tűzzön be a nap és ne fűtse fel a szobát. Ilyenkor pár fokkal jobb lesz plusz a hajnali levegő nehezebben melegszik majd fel.

Vagy egy másik megoldás. Árnyékos részre tenni a sátrat, ahol egy jó darabig nem fog sütni a nap még!

2013. jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegyétek olyan helyre a sátrat, amit legalább délelőttig leárnyékol fa vagy épület.
2013. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy árnyékba tegyétek a sátrat, vagy ne ott aludjatok. Mi ilyenkor egyszerűen ki szoktuk vinni éjszakára a matracot a teraszra és ott alszunk, tökéletes :) Bár akkor is korán felébred az ember, mert világos van, meg mindenféle zajok :)
2013. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Valami ott nincs rendben akkor. Én sokat nyaraltam sátorral a legnagyobb melegekben. Nappal olyan hőség volt bent, hogy nem lehetett elviselni, éjszaka viszont takaró vacogtam a hidegtől egészen reggelig. Árnyékba kéne rakni, lehet, akkor jobb lenne.
2013. jún. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szélirányba kéne tenni a nyílásait, bár a harmat az kiül a fűre már este 9 után, mivel a föld még meleg, párologtat, a levegő meg hűl. Feltehetően a talaj szigeteléssel lehet valami probléma ha nem lehet megoldani a kémény-hatást és kivezetni a gőzt. Persze reggelre legyen árnyékban.
2013. jún. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 reszelo válasza:
100%
Bárcsak 16 év alatti lennél és nem kéne azt gondolnom, hogy ilyen IQ szintű emberek vannak nálunk... Kiemelném SZAVAZATI JOGGAL BÍRTOK!!!
2013. jún. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2013. jún. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:

Árnyékos helyre kell tenni az a megoldás rá. Ha új volt. A legjobb ha se nap közben nem süt rá a nap, mert akkor estére amikor befészkelitek magatokat lesz meleg, se reggel ne süssön rá a nap mert úgy reggel ilyen kánikulában már az első napsugarak is felmelegítik. Aztán késő este még ki lehet cipzárazni az esti hűvösnek. A szúnyogokra ügyeljetek csak, általánosan a természetben éjfél és 01 órakor elülnek a szúnyogok, addig ne nyissátok ki.


A légkondis sátor nagyon szupi. :)

2013. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TappancsMancs ***** válasza:
Lakott területen lehet sok minden felveri a szúnyogokat 01 után is, úgyhogy azt nem tudom kertben és városias környezetben ez hogy alakul. Vagy meg lehet próbálni a sátor fölé feszíteni még egy árnyékoló ponyvát, csak legyen arasznyi távolságra a sátor fölött. Az felfogja a közvetlen napfényt. De a legjobb egy jó nagy egész nap árnyékos hely neki.
2013. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!