Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel permezzem le a kertet...

Mivel permezzem le a kertet szúnyogok ellen?

Figyelt kérdés
Se a teraszon, se a kertben nem lehet megmaradni. Szerdán volt gyérítés, de ebből semmi látszik, sőt, még agresszívebbek lettek.
2013. jún. 23. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a ház négy sarkára tettem egy- egy VAPE szúnyog elleni spirált és a bejárati ajtó elé kettőt. Ez egész ház körül eltűntek. A szomszédok továbbra is panaszkodnak.

Egy spirál egész nappal ég, és egy pedig egész éjjel.

Így napi 6 db. fogy.Egy 10 darabos csomag 410 forint.

Nagyon jó.

2013. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
34%
DDT
2013. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A permetezés egy ilyen kicsi, kert méretű területen semmit nem ér a szúnyogok ellen, mert amit lepermetezel kontakt hatású rovarölővel, az megdöglik, amit nem, az nem (átjön a szomszédból). Felszívódóval meg értelmetlen permetezni, mert nem a növényt szívogatják. Ahogy az első is írta, riasztószerrel kell próbálkozni.
2013. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem magadat fújd be szúnyogriasztóval
2013. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Repülőről lehet eredményt elérni. A megelőzés sem utolsó, hogy a csapadékgyűjtőből kilocsoljuk mindig a vizet, az árkoknak, ereszeknek lefolyást biztosítunk és a kerti tóba vagy halakat telepítünk vagy kiszivattyúzzuk, ha az nagyon sok lárvát tartalmaz. Ha valaki tópart vagy folyóvíz közel,ében lakik, annak meg az előbbiek feleslegesek. Van konnektorba bedugható füstölő, ami nemcsak elriasztja, de meg is öli a vérszívókat. Eddig csak zárt térben volt tesztelve, de az perceken belül hatott.
2013. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a szúnyogriasztó növényeket is ki lehet próbálni:

szivarfa, ginkgo, barátcserje, muskátli, kakassarkantyú, babér, levendula, menta, fokhagyma, körömvirág, bazsalikom oregánó rozmaring citromfű macskamenta, fehér üröm, varádics.....

2013. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6-osnak...


Kicsit úgy tűnik ez a javaslat nem gyakorlatból jött, hanem panellakásból vagy a Nők Lapját lapozgatva. Abban vannak ilyen bio tanácsok. Ma este szürkületben direkt kipróbáltam a 10 négyzetméternyi fokhagymát kigyomlálni, de vagy 30 szúnyogot kellett közben leölnöm magamon. El is menekültem onnan. Ez amolyan vámpír=vérszívó=fokhagyma buta következtetés. Átmentem a fűszeres dombhoz, hogy szedjek mentát, de onnét is rámrepült egy raj. Hogyan is feltételezhettem volna mást! A menta eredetileg vízparton tenyészik, a szúnyogok évmilliók alatt hozzászokhattak... Attól, hogy valaminek fura a szaga, az nem azt jelenti, hogy elmenekül tőle a szúnyog, hiszen az illóolajok nem mérgek, nem gátolják az élő sejteket. A gázok viszont lehetnek kellemetlenek amik nem növényekből származnak, hanem égéstermékek vagy szintetikus vegyületek...

2013. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát bizony nekem van illóolajokból készített szúnyogriasztóm, ami hatásos.


Az hogy riasztja az a gyakorlatban annyit tesz, hogy nem szeretnek rajta tanyázni.

2013. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!