Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudnám a macskákat...

Hogy tudnám a macskákat távoltartani a kertből?

Figyelt kérdés
Már nagyon idegesít hogy a szomszéd macskák átrohangálnak, és itt alszanak a garázsba. A macskapiszkokat sem szeretem hátul a kertben. És kb minden este több macska is összekap. Én ezt már nem bírom. Megpróbáltam már elilyeszteni, nem sikerült. Ezért megpróbáltam Airsoftal elilyeszteni, azzal sem sikerült. Milyen módja van hogy távoltartsam őket?

2013. jún. 24. 02:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Szerezz be egy jókora méretű kutyát... :DDD
2013. jún. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Éjjelre csukd be a garázst.
2013. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%

IJeszteni.


Tarts macskát, akkor majd a többi nem szarik szerteszét! A széthagyott ürülékkel jelzik a többi macseknak, hogy igényt tartanak a területre! Ha van sajátod, az távol tartja a többieket, és akkor megszűnik a szertehagyott macskapiszok is!


Aki nem hiszi, járjon utána!

:)

2013. jún. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen érthető. Borzalmas ha mások hobbija miatt a mi életünk megy tönkre (mert ebből a valódi gazdi mit sem érzékel). Gondolom azért nem tart macskát mert vagy allergiás, vagy nem szereti vagy egyszerűen rühelli a macskaszart a veteményesben, gyepben - akárcsak én.

A kerítéseket csak nagyon drágán lehetne úgy megcsinálni, hogy a macskának járhatatlan legyen, viszont esztétikailag kifogástalan legyen. Vannak ultrahangos macskariasztók, aminek kicsi, kb. 5-10m a hatósugara és az embere is fejfájdító egy idő után. Ebből több kéne és nem olcsó. Én úgy védekeztem, hogy a szomszéd vadszőlőjét hagytam elburjánzani az egyik oldalon, a másik oldalon alul megsűrítettem a kerítést csirkedróttal, így a macsekoknak a szúrós, nyesett sövényen kéne keresztülmászni. Két éve még napi szinten volt macska a kertben, mára heti egyszer van új lábnyom, az is átvonuló. Ha tehetem elzavarom őket vagy rá engedem a kutyámat, mert csak a lekerített veteményesbe merészkednek. A kutyus csak akkor támadhat, ha már nincs veszélyben semmi növény...

2013. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

csapda (élvefogó) --> sintértelep


vagy ültesd körbe szúrós sövénnyel a kertet szeder, homoktövis, tűztövis, de a legjobb a télálló citrom.

2013. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Ja! Csapdázd be, majd amikor megjelennek a ragaszok az utcán, hogy keresik a cisust jutalom fejében, akkor add vissza. Ha nem keresik 2 hétig, akkor gyepmesteri telep, netes gazdikeresés... A szomszédom 10 macskája közül anno egyet elkaptam és kiraktam több kilométerrel arrébb. Sosem talált haza.
2013. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

"Gondolom azért nem tart macskát mert vagy allergiás, vagy nem szereti vagy egyszerűen rühelli a macskaszart a veteményesben, gyepben - akárcsak én."


A saját macska nem szarik szerteszét, csak a territórium bizonyos részére, és ott is eltünteti! Úgyhogy ez a kifogás kilőve! Az allergiát megértem.

2013. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

és akkor az jobb, ha a saját macskája szarik a friss vetésbe?


És ha lenne saját macskája mi a garancia, hogy az nem aludna a garázsban (és szőrözne össze mindent) és nem harcolna minden éjjel a többi macskákkal.



És azt a kifogást elfogadod, hogy valaki UTÁLJA a macskákat?


Csapdázás után más lehetőségeket is vannak aki nagyon utálja a macskákat.

2013. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

7-esnek.


Nekünk volt macskánk, lazán belenyomott a veteményesünkbe. Nem igazán fogják fel mi az a kerítés. A szomszédé szintúgy a sajátjába, még le is kaptam a tetőtéri ablakból.

2013. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak van 2 macskája.


Nem ritka az éjszakai nyarvogás, vizeletjelölések, kis meglepetéscsomagot tartalmazó vulkánok a veteményesben (elkapart szarkupac)...

A fák cserjék kérgét is szívesen kapargatják...

Levadásszák a kismadarakat (főleg a feketerigó fiókákat).

2013. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!