Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vágott már ki valaki közületek...

Vágott már ki valaki közületek öreg mogyoróbokrot? Milyen gyökere van?

Figyelt kérdés

Van egy öreg mogyoróbokrom, sajnos ki kell vágnom. Az érdekelne, milyen elrendezésű a mogyoró gyökere.

A talajból jó nagy felületen nőnek karvastagságú ágak, vajon mindnek van külön gyökérzete, tehát sok-sok gyökérrel kell megbirkóznom, vagy ez a sok feltörő ág valahol egy közös törzsbe csatlakozik, és elég annak a gyökerét megkeresnem és elvágnom?



2013. júl. 1. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én szenvedtem vele. Előbb ledaraboltam az agakat, azután körbeszántottam, minnél közelebb, ahogy csak lehetett. Aztán körülástam még egy kicsit. Gyökerek voltak minden felé. Elvágtam ott, ahol csak tudtam. Aztán elé álltam a nagy Zetorral és kirángattam... de darabokban jött ki. Kiszakadt egy rész, aztán megint egy rész és megint. Végül volt egy nagy lyuk a helyén. Makacs egy bokor volt. Diófát könnyebben kirángattam. :D
2013. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hűha...
2013. júl. 1. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi kiszedtünk vagy 4-et az új telken. Voltak vagy 1-1,5 méter átmérőjűek.. Körbeástam kb 70 centi mélyen és 3-4 ásó szélességben, hogy a fejszével el tudjam csapkodni a gyökereit oldalt és alul. Aztán a száraknál fogva ide-oda mozgatva kirángattuk. Egybe kijött az egész, de csak 2-3 ember bírta el.

Na, most mindketten mást írtunk. :)

2013. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A talajtól is függ azért... elég kemény volt a föld nálam, az ásót is majdnem eltörtem. :D
2013. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!