Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukoricát ültetni árnyékolónak?

Kukoricát ültetni árnyékolónak?

Figyelt kérdés

Idén ültetem pár sor csemegekukoricát és azt vettem észre, hogy mögötte minden jobban érzi magát, nem perzselődik a 35 fokos melegben, a napon.

Szerintetek az jó ötlet, ha jövőre az ágyások (kb 3x5m -esek) déli szegélyeit beültetem kukoricával? Sajnos a fáim még csak 2 évesek és semmi árnyék nincs a kertben. Manapság már a napfény nem az mint 30 éve. Még a paradicsom és a paprika sem érzi jól magát ha telibe veri, hiába öntözöm a tövénél köbméterszám esténként. A kukorica nem ad totál árnyékot, csak lecsökkenti a fényt 20-30%-al, viszont ő bírja a kemény napokat is némi locsolás mellett.



2013. júl. 6. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
akkor ültess.jó ötlrt
2013. júl. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem is jó, és még a napraforgó is jó.
2013. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Közben valaki írt, hogy a régi öregeknél ez bevett szokás volt. Akkor úgy látszik itt az ideje visszatérnem a régi módihoz, mert manapság ez a 35-38 fokos meleg nappal, erős UV-vel párosulva már nem ugyanaz mint a max 30 fokos nyár kevés UV-vel 30 éve. Itt már a paprika és a paradicsom és a tökfélék is szenvednek nyílt terepen.
2013. júl. 6. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha van elég hely akkor jó a kukorica, de ne vesd túl közel, mert elveszi a vizet, tápanyagot a másiktól.

Napraforgót ne, mert az érzékeny a gombabetegségekre, és az sokat kivesz a földből.


Ajánlom még a mulcsozást (fűvel, papírral, fenyőgallyal, bármivel)

De valami gabona is jó lehet sorba vetve szegélynek, mert a kis növényeket árnyékolja, nem túl magas, nem eszik sokat, árnyékolja a talajt, és a talajmenti szeleket is jobban fogja, mint a kukorica.

2013. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó ötlet és hol vettél kukorica palántát hogy tudtál ültetni? Én úgy tudtam mindíg hogy a kukoricát vetni szokták.
2013. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már láttam, hogy valaki cserepes csemege kukorica palántát árult.

Azt hitem, hogy leülök.

2013. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!