Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 600 m2-es telekre hány...

Egy 600 m2-es telekre hány liter gyomirtóra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy tököm szórakozzon azzal, hogy beszenvedem a fűnyírót, a kaszát, meg a sok cuccot az autóba és lemegyek 12 órán keresztül róni a gazt. Csak lefújom gyomirtóval a rákba. De viszont elég drága...

2013. júl. 8. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

600 m2-t szinte bármivel le lehet nyírni max 2-3 óra alatt.


Szerintem 1 l Glialka 2 max 3 körre lehet elég.

2013. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nálatok is jófej az önkormányzat, mint nálunk, akkora büntetést kapsz az ilyen szintű vegyszerhasználatért, mint a ház! Énekes madarak tucatjait, sünüket fogsz kicsinálni.

Add el a kertet, vagy a gyomirtó árából bérelj fel egy embert, aki levágja.

2013. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

12 óra:))) 4 óra alatt vágok 1000m2-t, nő létemre.

Gyújtsd föl, a p.csába, nehogy má' szenvedj vele.

2013. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt "nő létemre"!


Azért kérdeztem, mert egy telek 600 m2. Van belőle 4 darab egymás mellett, de én csak a saját részem akartam kivenni a jóból. Ráadásul csupa dimbes-dombos, tele vakondtúrással, és hiába benzinmotoros a fűnyíró, a homok kicsinálja a késeket a p***ába. Kaszát meg fenjed állandóan, mert a tuskók és a kis fanyesedékek kicsorbítják. Másrészről nem otthon van az a 4 telek, hanem másik településen, így nem tudunk állandóan ott lenni (hiszen nekem is van dolgom, akár hiszed, akár nem), így ha havonta járunk is benövi a gaz, mint az állat, és derékig ér a cucc. De megnézném, nő létedre a 36°-os melegben meddig csinálnád egyedül.

Szóval mellőzzed a b*romságaidat, légy szíves. Lefelé mutató ujj a jutalmad, kis trollocska.


Többieknek megy a zöld ujj, és köszönöm a választ. Valószínű, tényleg nem célszerű akkor ilyen mértékben vegyszert használni. Majd bevonom a családtagokat is segíteni, ha már az ő telkük is mellettem van. :D

2013. júl. 8. 13:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Én ilyen baromságról nem is hallottam, hogy ne lehetne akár belterületen gyomírtózni. A gyomírtót egyébként is estefelé érdemes kijuttatni, amikor a nap lemenőben van, főleg azért mert 6 után nem ég ropogósra az ember, 9-ig meg látni. 600 nm-t 2 róra alatt le lehet fújni, másnapra felszívódik a növények levelein, így a madarak védelmezői sem szólhatnak, mert, reggelre - 6 órán belül - már bejut a növényekbe a lé és vonul a gyökerek felé. Ha nem jutna be, akkor sem mérgező, mert levegőn elbomlik másnapra amint megszárad. Akkor permetezni sem lenne szabad tetűírtóval, mert a katica megeszi, az megdöglik amit aztán megesznek a madarak a több ezer hekáros szántókon... Valami városi emberke gondolhat ilyeneket.
2013. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Édes, szívem, kérsező! Szívesen adnék tanácsot, hogy az ujjacskáidat mire használd, bő csáládi körben is, akár, de tevékenységét inkább tenmagadra fókuszálnám. Persze gyomirtózz, az sokkal egyszerűbb, kis hájas tested nyilván nem bírja azt a pár órás hepehupás melót, ami a fűnyírással jár. javaslom még a napalmot, szűk családi használatra is, a bolygó érdekében.
2013. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5- akkor az álláspontodat kész vagy ütköztetni mondjuk a hortobágyi madárkórházzal??? Adj elérhetőséget, kérlek.
2013. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat! A hájas trollcsajnak meg megint megy egy lefele mutató ujj. :D Csak így tovább, te nethuszár.
2013. júl. 9. 07:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Elérhetőségem adott, csak tudni kéne használni a rendszert.


A madárkórháznak mennyi is az éves támogatása az 1%-okból? 30-50-60 millió Ft? Hány madarat mentenek meg ebből a pénzből egészen pontosan?


Arról még nem hallottam, hogy gyomírtót ne lehetne használni madarak által látogatott terepen vagyis sehol. Ez nem ipari mennyiség, nem 600 hektár ha jól olvastam. Vagyis egy telek. Füvesítés és veteményezés előtt elengedhetetlen a gyomírtózás. Ha nálunk emiatt elhullna 30-40 szarka, annak csak örülnék, mert se veréb, se rigó nincs már évek óta az erőszakosságuk miatt. A kertből pl. a tarackot nem lehet kiírtani kapával vagy kézzel.

2013. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egy piros pontért elmondom, hogy gyomírtóval okozzuk a legtöbb kárt...

mint a régiek.. egy baromi éles bontókapával, vagy hasonló, de nagyon éles akármivel végigmenni kellemes sport. nekem 900 nm van, ha karbantartom nincs nagy gaz...


na jó, mocsok meleg van, az igaz, de a gyomírtó az merénylet az evolúció ellen...

éjjelente, ha még kint ülök a kertben, hallom a sünöket, nyesteket, és egyéb élelmet kereső kis társainkat.


egy parkolót kellet kialakítani.adtam neki gyomírtót rendesen. eltelt három év, és nagyobb a gaz, mint máshol.


inkább lekaszálom.

2013. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!