Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3 méter magas leylandi ciprus...

3 méter magas leylandi ciprus (vagy más tuja, illetve sövény) átültetését hogyan csináljam? Mi az esélye, hogy a növény életben marad egy ilyen művelet után?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, csak 3-4 éves fákat tettem arrébb eddig. Az biztos, hogy hiába örökzöld, késő ősszel kéne megpróbálni min 50 cm-es sugarú körben körbeásni 2 ásónyomra lefelé, majd 45 fokban befelé haladva. A szélekről úgyis lejön a föld, de kell vagy 3 ember a kiemeléséhez. Az új gödörbe érdemes vagy 40 liter vízzel 2 részletben beiszapolni. Így kb 50% az esély, hogy jövő nyáron is szépen fog zöldellni.
2013. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szakember vagyok, és elég kicsi az esélye annak, hogy megmarad a növény. Természetesen függ attól is, hogy mikor lett ültetve, mert ha pl. alapból 3 méteresként vetted, és most tavasszal ültetted el, akkor nem lesz gond, de ha már 5-6 éve ott van, akkor elég necces. Már csak azért is, mert tapasztalataim szerint a leylandi ciprus nem szeretni, ha földlabdázzák (kivéve, ha oltványról van szó), ezért is lehet nagyrészt inkább konténeres formában venni. Ha úgy döntesz, hogy mégis megpróbálod, akkor azt október közepe-vége előtt semmiképp ne tedd, és jól locsold be! Minél nagyobb földlabdával szedd ki, aminek jó nagy súlya lesz. Ha egy régen ültetett, idősebb növényről van szó, őszintén szólva én nem próbálkoznék vele.
2013. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kockázatosabb az átültetés.

Ha lehet hagyjad októberre.

(hűvösebb idő, magasabb levegő páratartalom, közeledő nyugalmi időszak)


Nem kell 2 ásónyom mélyre, ezek sekélyen gyökereznek.

Kiásást követően minél gyorsabban kerüljön vissza a földbe és legyen megöntözve.

Egy nyírás, visszavágás is jó lehet a párologtatófelület csökkentésére.

Ha jól csinálod 90%-os megmaredásra számíthatsz, ha az elkövetkező fél évben megkapja a napi 2 vödör vizet.

Ha Ősszel-télen csinálod, akkor még jobb a megmaradás.


A lombos növények már bajosabbak, mert mélyen gyökereznek, és csak nyugalmi (levéltelen) időszakban lehet átültetni.

2013. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!